05.05.2019 17:00 CET
1 : 2
(0:1)

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 1:2

Duel, v ktorom Žilina nasadila len vlastných odchovancov nedopadol podľa ich predstáv. Boj o 3. miesto nateraz vyhráva Ružomberok, pretože pod Dubňom vyhrala Dunajská Streda o jeden gól. Zabezpečila si tak striebro už definitívne.

Netradičným experimentom to teda Žilina skúsila na konci sezóny proti Dunajskej Strede, ale je otázne, či to bol dobrý nápad. Niektorí mladíci ešte potrebujú skúsenosti na to, aby sa zohrali a zorientovali vo Fortuna lige. Ani nie štvrťhodinu po začiatku zápasu sa do šance dostal po akcii K. Vidu a Huka maďarský reprezentant Kalmár, oklamal súperovho protihráča a zmenil skóre na 0:1. Dlho sa potom na ihrisku nič podstatné nedialo, v závere polčasu ale namieril Bernát do žrde, takže sa skóre nemenilo v tomto prípade.

Po prestávke sa šošoni smerom dopredu snažili viac, ale efektívnejšia bola Dunajská Streda. Aktívny Kalmár opäť prekonal Holeca a nedal mu šancu vyniknúť - 0:2. To už bola značná pohoda na kopačkách hostí, ktorí vedeli, že ak vyhrajú, striebro majú isté. Domáci hráči sa ešte snažili niečo s výsledkom urobiť, ale gól Škvarku prišiel neskoro, až v nadstavenom čase. Ťažil po práci Sluku a len kozmeticky upravil na konečných 1:2. A tým, že Ružomberok svoj zápas so Slovanom vyhral, šošoni ešte musia o 3. miesto poriadne zabojovať.

Autor: Ľubomír Hudačko