22.09.2018 19:00 CET
3 : 0
(2:0)

MFK Ružomberok - Železiarne Podbrezová 3:0

Deviate kolo Fortunaligy prinieslo vysoké víťazstvo MFK Ružomberok 3:0 (2:0) nad FK Železiarne Podbrezová.

Domáci začali aktívnou hrou a železiarov tlačili. V tretej minúte vyslal loptu na Kuciaka Kochan. Brankár pri pravej žrdi vytlačil loptu na roh. O chvíľu prudký Danielov center našiel hlavu Tandira, ale ten mieril nad. Na opačnom konci ihriska Leško zacentroval, a Bernardina na loptu nedosiahol. V deviatej minúte sa Daniel na dvakrát z uhla snažil prekonať Kuciaka, avšak neúspešne. V 14. minúte Leško v šestnástke našiel Mikuša, ktorý prepálil bránu. O dve minúty nato zachránil svoj tím na bránkovej čiare Podbrezovčan Baran po hlavičke Twardzika. Následne Tandirova hlavička mierila do náručia Kuciaka. V 27. minúte Macík kryl Leškov pokus z diaľky. V 40. minúte fauloval v šestnástke Breznaník Gála-Andrezlyho a Tandir z penalty rozvlnil sieť - 1:0. O dve minúty si Baran zrazil do vlastnej brány center z pravej strany - 2:0. V 56. minúte Macíka preveril Breznaník. Domáci gólman bravúrne vytesnal i štipľavý Leškov strelecký pokus. V 65. minúte ešte Kuciak akoby zázrakom vychytal Kostadinova, ale Tandir už opustenú bránu trafil - 3:0. V 67. minúte Macík pri šanci Breznaníka vytiahol veľmi dobrý zákrok. V 82. minúte sa opäť ukázal Macík, keď sa pred ním ocitol Breznaník. MFK Ružomberok zdolal Podbrezovú vysoko 3:0.

"Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, čo sme aj korunovali dvoma gólmi. Polčas bol z našej strany vo veľkej aktivite, útočili sme so značným počtom hráčov. Druhá polovica už z našej strany taká kvalitná nebol. Súper mal šance, skvelými zákrokmi nás podržal Matúš Macík, ktorý má fantastickú formu. Som rád, že sme zápas odohrali s nulou, hoci aj so šťastím," povedal tréner "Ruže" David Holoubek. "Ja som smutný, že sme nedokázali prekročiť svoj tieň. V zápase sme mali dobré situácie, dobré úseky, veľmi dobré úseky. Ale i slabšie fázy a tie domáce mužstvo využilo. Keď sme už boli aj vo finalizácii úspešní, zasiahol ružomberský brankár, ktorý nás vychytal. To boli podstatné momenty. Preto sme nedokázali výsledkovo nadviazať na domáci zápas proti Nitre. Domáci dali tri góly, za to im blahoželám k víťazstvu," nechal sa počuť tréner Horehroncov Marek Fabuľa.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk