02.12.2018 14:00 CET
3 : 1
(1:0)

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 3:1

Slabé výkony majstra z Trnavy potvrdil výkon v Ružomberku, kde Spartak prehral 3:1. O prvú šestku tak ešte bude musieť zabojovať, kým domáci si poistili 4. priečku.

Skóre sa mohlo meniť už v 1. minúte, ale dobrý center Gerec medzi tri žrde sa mu usmerniť nepodarilo. Rozdielovým hráčom sa časom ukázal byť Daniel, ktorý asi o desať minút už našiel Gereca ideálne a ten rozvlnil sieť zásahom na 1:0. Dlho sa potom medzi šestnástkami nič zásadne nedialo, oboch súperov sprevádzali nepresnosti a šance sa rodili len minimálne. Vzruch prišiel až koncom polčasu, keď sa opäť pripomenul aktívny Daniel. Spoza vápna skúsil ohroziť bránu hostí, ale netrafil presne.

Do prestávky sa tak išlo za lepšieho stavu pre domácich, Ruža mala všetko vo svojich rukách. A lepšie pokračovala aj po zmene strán a opäť bol pri tom Daniel. V 52. minúte vybojoval penaltu, ktorý na 2:0 premenil aj so šťastím Twardzik. Po hodine hry sa mohlo opäť meniť skóre, ale Urdinov náskok domácich dobrou ranou nezvýšil. Trnava takmer znížila po protiútoku, lenže ten im neyvšiel podľa predstáv. Ďalšiu ojedinelú šancu hosti mal Yilmaz, ale Macík si s jeho pokusom poradil. V 78. minúte potom rozhodol po spolupráci s Gerecom Kostadinov parádnou strelou už na 3:0. Hostia v závere len znížili, trafil sa Yilmaz - 3:1. Nič na tom nezmenila ani šanca Schirtladzeho, tri body tak ostali doma.

Autor: Ľubomír Hudačko