05.05.2019 15:00 CET
3 : 2
(2:1)

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 3:2

Začal Slovan pre zmenu negatívnu sériu prehier? Po skvelej jazde bez straty všetkých bodov teraz druhýkrát v rade kapituloval, tentoraz na pôde Ružomberka. Domáci mali lepšiu motiváciu uspieť a napokon sa im to podarilo po výhre 3:2.

Zmeniť skóre mohol Kostadinov už po šiestich minútach, ale mieril vo veľkej šanci iba do žrde. Mrzieť ho to mohlo o to viac, že Holman na druhej strane uspel vo svojej príležitosti a otvoril skóre - 0:1. To Ružu ešte viac naštartovalo a išli za svojím cieľom v tomto zápase uspieť. Po pár minútach mohli oslavovať, pretože Gerec si nabehol na loptu a zblízka vyrovnal na 1:1. Slovan mohol viesť neskôr po strele Ljubičiča, ale ani po teči lopta v sieti neskončila. Päť minút pred hvizdom mal šancu na gól Moha, ale Macík sa nenechal prekonať a podržal svoj tím. A rovnako tak aj pri šanci Dražiča v závere dejstva. Ruža ešte stihla na opačnej strane pohroziť a úspešne. Kostadinov našiel Mustedanagiča a ten dal na 2:1.

Ešte horšie pre Slovan to začínalo byť po prestávke. Maslo z priameho kopu nedal, v 57. minúte potom aktívny Kostadinov našiel Gál-Andrezlyho, ktorý sa rútil na Šullu, prekonal ho lenže majster stihol loptu pred bránkovou čiarou upratať a skóre sa nemenilo. Prišlo to až v 73. minúte, pekná akcia domácich skončila pri Qosem, ktorý nedal šancu brankárovi a upravil už na 3:1. Znížiť mohol neskôr Šporar, ale zblízka hlavičkoval len slabo. Ljubičič v závere ešte predsa len zníži lna 3:2, ale viac sa toho na Liptove neudialo a Slovan si pripísal druhú prehru v sezóne a druhú v rade.

Autor: Ľubomír Hudačko