19.08.2018 18:00 CET
0 : 2
(0:0)

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 0:2

Tri body z horúcej pôdy Ružomberka získal Slovan Bratislava. V prvom polčase sa dvakrát vylučovalo a hralo sa nervózne, góly padali po zmene strán. Opäť sa trafil Andraž Šporar a už vedie tabuľku strelcov.

Hralo sa aktívne už od začiatku duelu a bolo sa na čo pozerať. Prvá šanca síce prišla až po štvrťhodine hry, ale stála za to. Po faule a priamom kope totiž mieril Kostadinov nebezpečne, no Greif si s jeho pokusom napokon poradil. Urdinov mal potom sľubnú možnosť po driblinku, ale už nezakončil. Následne sa začali diať veci. Po polhodine hry videl prehnane premotivovaný Kostadinov druhú žltú a šiel predčasne pod sprchy. Holman o pár minút mal šancu, vyskúšal pozornosť Macíka, ale ten predviedol výborný zákrok a skóre sa nemenilo. V 38. Božikovu hlavičku kryl Macík a o chvíľu ho zase preveril Moha. Dlho ale Slovan nehral o jedného viac, pretože po druhej žltej šiel z ihriska aj Čavrič a na červené karty to bolo 1:1. V závere polčasu mal ešte prácu Greif, ale poradil si so šancou Gála-Andrezlyho. Nedal možnosť na radosť z gólu potom ani Holmanovi a tak diváci videli v prvom dejstve "len" dve červené.

Prestávka priniesla zrejme aj vychladnutie hláv a väčšie sússtredenie sa na hru. Šance totiž nepribúdali ako v prvom dejstve, prvá prišla až po hodine hry. Gál-Andrezly po peknej akcii ale trafil len Greifa a o pár minút Savič mohol otvoriť skóre, no Macík na druhej strane zázračne zachránil a vytlačil loptu na brvno. Lopta potom smerovala von z brány a nie dnu. Pätnásť minút pred koncom Savičevič potiahol loptu do ružomberskej šestnástky, krásne ju nahral Apauovi a ten nemal problém otvoriť skóre - 0:1. To však nebolo zo strany hostí všetko, Mohov priamy kop Macík totiž len vyrazil a Šporar bol tam, kde mal byť. Zaznamenal svoj 5. gól v lige a zaistil, že belasí neprehrali ani v Ružomberku. Ten, naopak, prvýkrát v sezóne kapituloval.

Autor: Ľubomír Hudačko