21.07.2018 19:00 CET
0 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - ŠKF Sereď 0:0

Historický prvý bod z najvyššej súťaže si odnáša Sereď. Tá ho uchmatla doma silnému Ružomberku, ale diváci nevideli ani jeden gól. Duel skončil bez gólov 0:0.

Skóre sa pritom mohlo meniť už v 3. minúte, ale Tandir mieril len do žrde, domáci tak oslavovať nemohli. Potom sa však začala hrať len šachová partia a veľa toho diváci na ihrisku zaujímavého nevideli. Vzruch priniesla ešte 33. minúta, ale Liptáci neuspeli, pretože Kostadinov neprestrelil Gatariča. Viac sa toho medzi šestnástkami v nudnom priebehu neudialo, hráči tak šli do kabín.

Po prestávke ostávalo dúfať, že sa toho ešte pred bránami len začne hemžiť, ale opak bol pravdou. Nevyspytateľný nováčik sa zatiahol do obrany a MFK jeho hradby márne dobíjal. Začiatok sezóny vždy býva rozpačitý a platilo to najmä pre Ružomberčanov aj tentoraz. Boli síce aktívnejší smerom dopredu, ale vážnejšie pohrozili práveže hostia a to v 59. minúte. Menich ale mieril len do žrde, skóre sa ani tentoraz nemenilo.

O tri minúty neskôr zase na druhej strane veľkú príležitosť na otvorenie skóre spálil Gál-Andrezly, keď ku koncovke vyzval Daniela. Sereď ubránila historicky prvý bod a zápas teda gól nepriniesol, keďže v šanci neuspel ani domáci R. Kružliak.

Autor: Ľubomír Hudačko