04.08.2018 19:00 CET
3 : 1
(1:1)

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 3:1

V prvom zápase nestrelili nováčikovi ani gól, ale v ďalších dvoch rovno sedem. Taká je strelecká bilancia Ružomberka, ktorý sa dostal po výhre 3:1 nad Žilinou na priebežné 1. miesto tabuľky.

Lepšie to ani nemohlo pre domácich začať, z prvej akcie sa na zadnej žrdi po prepadnutom centri pekne hlavičkou presadil Gál-Andrezly a bolo 1:0. Holec mal prácu aj o niečo neskôr, pretože ten istý hráč ho nepríjemne otestoval ďalšou ranou. Dlho však napokon vedenie Liptákom nevydržalo, keďže nechytateľnou hlavičkou zblízka sa presadil Kaša a začínalo sa odznova - 1:1. Macík mal neskôr prácu potom, čo Cociuc mieril z diaľky nebezpečnú jedovku. Kaša ešte v prvom polčase mieril po ďalšom rohu nad a dve minúty pred koncom nepresne mieril Takáč.

Aj preto sa po prestávke začínalo za remízového stavu. Z asi 30 metrov mieril nepríjemne z priameho kopu Holúbek, no skóre sa nemenilo. Potom zaváhal Králik a Kostadinov mieril neúspešne. Okolo hodiny hry si takmer zavaril Holec po strele Takáča, ale nikto jeho vyrazený pokus už nedorazil. V 63. minúte domáci hráči ponúkli peknú akciu a Tandir zužitkoval Danielovu nahrávku na 2:1. Ten istý hráč potom mohol upokojiť MFK, ale zasiahol Holec. No v 67. minúte sa už opäť menilo skóre, pretože aktívny Tandir udrel aj druhýkrát a opäť sa zaskvel prihrávkou Daniel. Ruža pritom nehrala počas zápasu okulahodiaci futbal, ale bola efektívna a hoci sa hostia ešte snažili niečo s výsledkom urobiť a súpera zatlačili, výsledok 3:1 ostal v platnosti. Ruža je tak so siedmimi gólmi a siedmimi bodmi na priebežnom 1. mieste tabuľky.

Autor: Ľubomír Hudačko