24.11.2018 14:00 CET
2 : 4
(2:2)

FK Senica - Zemplín Michalovce 2:4

Východniari z Michaloviec potvrdili skvelú formu a vyhrali aj na ihrisku Senice. Štyri góly voči dvom domácich znamená parádne tri body, Záhoráci sa pred svojho súpera teda minimálne nateraz nedostanú. Hralo sa ofenzívne a góly padali už v prvom dejstve. Skóre otvorili Zemplínčania už 9. minúte, pretože nekrytý Diarra nedal šancu Tabordovi - 0:1. Lenže Senica sa rýchlo vzchopila a o pár minút vyrovnala. Kira ešte hlavičku Kaya vyrazil na roh, ale z neho vyrovnal na 1:1 Dias. Dlhé minúty sa potom nič nedialo, ale po polhodine hry Žofčákovu loptu využil P. Kolesár, ktorý v nájazde upravil na 1:2. V 38. minúte však Zezinhov center zužitkoval Dias na 2:2. Po prestávke sa hralo najprv na polovici domácich, pretože prvú šancu mal Danko, no mieril iba do bočnej siete. Jeden z kľúčových okamihov zápasu bola 54. minúta, kedy po vysunutí Derettim išiel sám na brankára Castaňeda, no zakončil zle. Desať minút pred koncom Azankpo bol v ťažkej pozícii a aj preto mieril v šanci mimo. Duel sa blížil ku koncu, ale napriek tomu ešte padli dva góly, najprv nekrytý Sulley dal na 2:3 a v závere, v 87. minúte protiútok na 2:4 zakončil ešte aj Rota. Tri body si hostia vybojovali zaslúžene a nepustili súpera v tabuľke pred seba.

Autor: Ľubomír Hudačko