11.08.2018 19:00 CET
1 : 1
(0:0)

FK Senica - Železiarne Podbrezová 1:1

Vo štvrtom kole Fortunaligy remizoval FK Senica na Záhorí s FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:0).

V piatej minúte vystrelil vedľa brány Tešija. Úspešný nebol ani center po priamom kope Leška. V 33. minúte Herrera centrom našiel Azankpa a jeho hlavičkový pokus mieril tesne vedľa ľavej žrde. Prvý polčas bol pomerne podpriemerný. Diváci nevideli gól a ani veľa vážnejších príležitostí. Oba celky bránili a snažili sa o rýchle protiútoky. V 48. minúte si na odrazenú loptu nabehol Sedláček a napálil tesne vedľa pravej tyčky.

V 55. minúte sa gólmana z väčšej vzdialenosti snažil prekvapiť Nirennold. V 62. minúte Tešija vysunul Castaňedu, ktorý sa dostal do šestnástky a chladnokrvne zakončil - 1:0.

V 68. minúte Sedláček poslal prudkú loptu do šestnástky. Leško už iba trafil odkrytú bránu Senice - 1:1. V 70. minúte mal veľkú šancu na ďalšiu zmenu skóre Herrera v samostatnom úniku. No nielenže neprekonal gólmana, ale netrafil ani bránu. V 73. minúte Azankpo takmer preloboval brankára súpera. V 78. minúte prudko a tesne vedľa vystrelil Asmah. V 88. minúte striedajúci Njire zakončil spoza brániaceho Nirennolda, ale ten na poslednú chvíľu dokázal strelu zblokovať. Senica bola v druhom polčase aktívnejšia, no víťazstvo na svoju stranu nepriklonila. FK Senica remizovala so Železiarňami Podbrezová 1:1.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk