21.07.2018 18:30 CET
1 : 0
(1:0)

FK Senica - Spartak Trnava 1:0

V prvých dvoch dueloch novej sezóny Frtuna ligy padol len jediný gól. Stalo sa tak práve v Senici, kde podľa očakávaní Trnava minimálne prvý polčas vypustila a prehrala hneď prvý duel ročníka.

Tri body tak oslavuje Senica, ktorá víťazstvo dosiahla v minulom ročníku až v 15. kole, no teraz už po prvých 90-tich minútach. Podľa predpokladov sa hostia špeciálne nenamotivovali na tento duel a prišli aj zmeny v zostave. Viac sa dopredu tlačil síce Spartak, ale z prevahy nič nevyťažil. Dangubič napríklad mal možnosť, no neuspel. Neskôr sa nepodarilo skórovať ani Čanturišvilimu, pretože mieril do brvna. Pekár potom po odraze nechal vyniknúť brankára.

Postupom času sa hra vyrovnala a hralo sa prevažne v strede poľa. Seničania sa v útočnej fáze do zakončenia nedostávali, ale v 40. minúte sa na nich usmialo šťastie. Ich solídna akcia skončila ušmudlaným vlastným gólom Čonku - 1:0.

Po zmene strán Trnava postupne začínala mať ešte väčšiu prevahu a tlačila sa viac dopredu. Záhoráci sa časom uchýlili k zabetónovaniu priestoru pred vlastnou šestnástkou. Vyrovnanie mohlo prísť v 58. minúte, ale Čanturišvili prekopol. Jarovič potom z dobrej šance mieril len do brankára.

Ďalšiu šancu si Trnavčania vypracovali v samotnom závere stretnutia, keď v nadstavenom čase vznikla trma-vrma pred brankárom Tabordom, ale Seničania sa ubránili.

Tréner Látal nebol s výkonom zverencov spokojný a pred zápasom vo Varšave avizoval, že niektorí hráči na základ nemajú. Tri body preto ostali doma, Trnava zlyhala a Senica sa raduje z víťazstva.

Autor: Ľubomír Hudačko