09.03.2019 14:00 CET
1 : 2
(1:1)

FK Senica - Slovan Bratislava 1:2

Ďalšie víťazstvo Slovana prišlo v zápase so Senicou. Podľa očakávania si tri body pripísal po tom, čo viedol už po prvej minúte. Na chvoste tabuľky sa, naopak, nezmenilo nič. Senica aj Zlaté Moravce opäť bez bodov.

Nič iné ako tri body si Slovan nepripúšťal a tento scenár sa mu darilo napĺňať už od úvodných sekúnd. Prvú strelu na bránu vyslal v 38. sekunde, Moha namieril presne a bolo 0:1. Celkom solídne síce Senica odolávala, no viac-menej sa očakával nápor hostí a jeho trojbodový výkon. Ešte lepšie to mohli mať belasí rozohraté po tom, čo sa pískala penalta v ich prospech. Šporar ale nevyužil šancu zaznamenať 20. gól v sezóne, takže Senica ešte cítila šancu na dobrý výsledok. Taborda mal prácu aj po strele Čavriča, ale skóre sa menilo až po šanci domácich, takisto z pokutového kopu. Deretti ho vybojoval a Tesija premenil - 1:1.

Po zmene strán sa hralo viac ofenzívne a bolo sa na čo pozerať. V 49. minúte z otočky strieľal nad Ljubičič a o malú chvíľu bol v zakončení Šporar - mieril však vedľa. Po chybe hostí mal potom šancu na druhej strane Ramirez, ale Greif svoj tím podržal. V 58. minúte padol víťazný gól favorita, z päťky namieril presne hlavou Ljubičič - 1:2. Nezdalo sa, aby mala Senica pred súperom rešpekt, veľmi chcela vyrovnať. Pätnásť minút pred koncom Castanedova technická strela letela tesne vedľa. Neskôr mohol rozhodnúť Šporar, ale Taborda jeho šancu za svoj chrbát nepustil. V 82. minúte mohlo prísť k vyrovnaniu, ale Deretti v šanci zakončil len slabo. Potom sa nepodarilo uspieť ani Klapanovi a tak tri body putujú do Bratislavy.

Autor: Ľubomír Hudačko