27.10.2018 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

FK Senica - ŠKF Sereď 0:0

Aj v prípade tohto duelu naplnili súperi papierové predpoklady. FK Senica remizovala na domácom trávniku s ŠKF iClinic Sereď bez gólov 0:0.

Seničania odohrali počas týždňa nanajvýš úspešný pohárový zápas, v ktorom zdolali favorita z Dunajskej Stredy vysoko 5:1. V sobotu na nich čakal nováčik zo Serede. Úvod vyšiel lepšie celku zo Záhoria. V tretej minúte mohla Senica zahrávať pokutový kop po faule na Derettiho, ale hlavný rozhodca ostal k inkriminovanému zákroku nevšímavý. Od desiatej minúty boli agilnejší hostia a mali loptu na kopačkách častejšie. Záhorákom chýbal pohyb bez lopty. Sereď často strieľala, avšak Ulrich, Gatarič a Morong opätovne stroskotali na pripravenom brankárovi Tabordovi. Do vedenia mohli ísť Seničania v 24. minúte: centroval Kotula a zakončoval Azankpo. Gólman Nwolokor vyrážal na roh. V 33. minúte zvnútra šestnástky tvrdo zakončil Otrísal, no brankára takisto neprekonal. V nadstavenom čase prvého polčasu bol v dobrej pozícii za pokutovým územím Pankaričan, ale priestor troch žrdí minul.

V druhom polčase videli diváci iba priemerný futbal. Hralo sa v strede hracej plochy, prevažovali súboje a na oboch stranách chýbala koncovka. V 56. minúte chceli Seničania opäť penaltu po zákroku na Derettiho, a znova nepochodili. Hostia ojedinele zakončili v 67. minúte, keď z dobrej pozície mieril vedľa Baéz. V 75. minúte po priamom kope Asmaha hlavičkoval Dias; gólmana zastihol v pohotovostnom režime. Senica remizovala so Sereďou bez gólov 0:0.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk