08.12.2018 14:00 CET
1 : 1
(1:1)

Senica se rozešla smírně s Ružomberokem

Remízou sa s jeseňou vo Fortuna lige rozlúčili hráči Senice a Ružomberka. Vo vzájomnom zápase si podelili po bode vďaka skóre 1:1.

Skóre sa menilo veľmi rýchlo, už po prvej šanci v prvej minúte. Gerec totiž našiel šikovného Takáča, ktorý si loptu vypýtal a prudkou ranou zmenil skóre na 0:1. Neskôr mieril Gerec zo sľubnej pozície, ale mieril nepresne. POdobne pochodil o niečo neskôr Kružliak. Taborda si potom poradil so šancou Kmeťa, skóre sa nemenilo tentoraz. Tesne vedľa potom mieril aktívny Gerec, no uviedli sa aj domáci hráči. Castaneda skúsil pozornosť Macíka, no ešte nepochodil. Pošťastilo sa mu vyrovnať až po polhodine hry, pretože výbornú nahrávku Derettiho premenil na gól - 1:1. Ten istý hráč mohol skórovať ešte raz, ale tentoraz po brejku mieril len do konštrukcie brány.

Z uhla po prestávke mieril vedľa Takáč, takto začal druhý polčas. Tesne nad potom skončila loptu po teči a šanci Qoseho. V 56. minúte Twardzik nebezpečne vypálil a Taborda výborným zákrokom vyrazil jeho strelu. Po rohovom kope a akcii Kružliaka s Qosem smerovala lopta nad bránu. Aj hlavička Takáča po hodine hry si pýtala gól, ale mieril nad. V 77. minúte Qose preveril zakončením spoza veľkého vápna Tabordu, no ten bol pripravený. Aktívnejší bol vpredu stále Ružomberok, ale už neprišli veľké šance. Aj preto si tímy body rozdelili.

Autor: Ľubomír Hudačko