18.05.2019 17:00 CET
3 : 1
(2:0)

FK Senica - FC Zlaté Moravce 3:1

Ďalší trojbodový zápis pred koncom sezóny si pripísala Senica, už siedmykrát v rade. Porazila Zlaté Moravce a hostia tak ešte v poslednom kole budú čeliť hrozbe účasti v baráži o zotrvanie na diaľku s Trenčínom.

Taká formua, akú ukazujú Seničania v závere sezóny sa len tak nevidí. Už v 11. minúte si po priamom kope Zezinha hlavou strelil vlastný gól stopér Kwin - 1:0. Potom prišla hrubá chyba vo vápne, faul na Derettiho znamenal červenú kartu pre hosťujúceho Kwina. Neskôr mal šancu El Moundane, ale trafil brvno. Skóre sa ale menilo o niečo neskôr, Zezinhov center našiel Segbeho a ten upravil už na 2:0. Válovčanova strela neskôr sa iba obtrela o pravú žŕdku Vorelovej bránky, ktorý debutoval v senickom drese. Veľkú šancu mal ešte Segbe, ale v závere polčasu nedal.

Všetko bolo dané jasne, Senica hrala v pohode a hostia sa trápili aj po prestávke. Domáci mali dobrý brejk, po centri Segbeho sa z päťky presadil Deretti - 3:0. O dve minúty neskôr sa hosťom podarilo streliť čestný gól, keď po faule Otrísala na Šveca nariadil rozhodca Chmura pokutový kop - Ďubek upravil na 3:1. Skóre sa ešte mohlo meniť viackrát, ale Diaz a ani Segbe v dobrých šanciach nemali pokoj v zakončení. Skvelú formu tak Senica potvrdila aj v sobotu a zdolala Zlaté Moravce o dva góly, vyhrala siedmykrát v rade. To Vion ešte nemá istú účasť v lige, ešte sa bude snažiť vyhnúť baráži a nechať tam Trenčín.

Autor: Ľubomír Hudačko