03.11.2018 17:00 CET
3 : 0
(0:0)

FK Senica - FC Zlaté Moravce 3:0

FK Senica sa odlepila od dna fortunaligovej tabuľky a po výhre 3:0 (0:0) s ViOn-om poslala na dno práve Zlaté Moravce.

Senica hrala doma druhýkrát po sebe. Hostia si už v úvode vytvorili veľké príležitosti, keď zakončovali hlavou. Najprv zmaril Taborda tutovku Banovičovi a následne vychytal i Brašeňa. Hra sa postupne vyrovnala a bojovalo sa o stred poľa. Avšak Záhoráci v prvom polčase nevystrelili na bránu hostí ani raz. V 21. minúte bol na konci peknej kombinácie Richtárech; Taborda bol úspešnejší. V druhom polčase videli diváci inú Senicu. Odrazu prichádzali šance a tri z nich pretavil FK na góly. V 50. minúte mohol skóre otvoriť Deretti, keď išiel sám na brankára, avšak Krnáč gólu zabránil. Na druhej strane sa po rohu pokúsil o gól Banovič a veľmi dobrým zákrokom sa prezentoval Taborda.

V 64. minúte Zezinho z brejkovej situácie vysunul Derettiho, ktorý obišiel Chrena a ľavačkou obstrelil brankára k pravej žrdi - 1:0. Domáci sa naďalej tlačili do šestnástky Moraviec. Strela Petshiho v sieti neskončila. Podobne ani vyložená príležitosť Segbeho, ktorý strieľal do prázdnej brány, ale loptu mu vyrazil obranca hostí. Po následnom rohu si na prednú žrď nabehol stopér Dias a zvýšil - 2:0. ViOn na konci odpadol kondične. Na jeho bránu sa valil útok za útokom. V 89. minúte sa lopty po zlej rozohrávke hosťujúceho kapitána zmocnil striedajúci Solano a prestrelil Krnáča - 3:0. FK Senica porazila ViOn Zlaté Moravce vysoko 3:0 a odsunula ho na posledné miesto v ligovom pelotóne.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk