13.04.2019 17:00 CET
4 : 1
(2:0)

FK Senica - FC Nitra 4:1

Takmer navlas rovnaký výsledok sa zrodil v Senici, kde miestny tím privítal Nitru podobne ako nedávno v Slovnaft cupe. Aj vtedy išlo o výrazný výsledok, dnes prehrala Nitra "len" 4:1.

Zlaté Moravce prehrali, takže výhra Senice znamená, že záver Fortuna ligy bude ešte poriadne zamotaná. Teraz už strácajú Záhoráci na rivala v boji o záchranu len bod. A to všetko vďaka obľúbenému súperovi z Nitry, ktorému po pohárovom debakli 5:1 nadelili tentoraz o niečo miernejší nátresk 4:1. Všetko to začalo už v úvode, domáci išli za víťazstvom celkom jednoznačne. Ramirez ešte v prvej šanci nedal, ale potom sa hlavičkou dočkal Kay - 1:0. Neskôr Asmah prekonal Pindrocha gólom na 2:0, hostia odpovedali Gataričovou strelou tesne nad. Zahrozil ešte aj po polhodine hry Diaz, ale ten neuspel.

Ani po prestávke Seničania nepoľavili a na súperovi si zgustli. Netrvalo dlho a bolo rozhodnuté, pretože El Moudane hlavičkou nedal šancu brankárovi a bolo 3:0. Konečne sa dočkali potom aj Nitrania, Kuník prihral Vestenickému a ten v pohode upravil na 3:1. Senica ale nenechala nič na náhodu a hoci Asmahov nájazd zneškodnil brankár Pindroch, Castaňeda to napravil desať minút pred koncom. Po ďalšej štandardke Tesiju na zadnej žrdi upravil na konečných 4:1. Na Zlaté Moravce tak Senica stráca už len bod a jej záchranárske myšlienky môžu ožiť.

Autor: Ľubomír Hudačko