29.09.2018 19:00 CET
1 : 2
(0:0)

FK Senica - DAC Dunajská Streda 1:2

Nervydrásajúci záver so šťastným koncom pre Dunajskú Stredu mal zápas v Senici. Dlho sa gólové udalosti nediali, ale potom mohli padnúť až 4 zásahy. Napokon sa radovali hostia po góle pár minút pred koncom, Senica tak stratila z mierneho náskoku pred poslednými Michalovcami.

Už v prvom polčase sa hral dobrý behavý futbal, ale bez gólového efektu. Do prvej šance sa dostali hostia v 11. minúte po rohu Kalmára hlavičkoval Huk z 5-ky nad. O niekoľko minút Taborda skvelo zasiahol po odrazenej lopte a znemožnil radosť hostí parádnym zákrokom. Domáci sa mohli dostať do vedenia v 21. minúte, ale Deretti neuveriteľne zlyhal. Bol blízko pri brankárovi, ale mieril iba nad. Potom sa takmer tešil DAC, ale Bayo z pár metrov mieril iba do brvna a neskôr hlavičkoval pre zmenu nad. V prvom polčase ešte zaujala šanca Castaňedu, no mieril nepresne.

Diváci teda gól nevideli, ale rozhodne sa nemohli nudiť. Favoritom boli hostia, no Senica sa nechcela nechať fackovať. Dobrú šancu mal však v 53. minúte Vida, nemieril presne ani on ani o niečo neskôr Kalmár. Maďarský reprezentant ale potom premenil penaltu a hostia viedli - 0:1. Už o 5 minút sa však Senici podarilo vyrovnať, Zezinho vysunul Castaňedu, po jeho centri zakončoval pätičkou Ségbé, brankár Jedlička loptu vyrazil pred seba a dôrazný Deretti ju doklepol do siete. Pre Záhorákov prišla komplikácia v podobe druhej penalty a druhej žltej karty pre Nirennolda. Taborda však uspel proti Vidovi a skóre sa v tej chvíli nemenilo. DAC ale už neraz dokázal, že v závere vie strhnúť vedenie na svoju stranu a bolo tomu tak aj tentoraz. Kalmár ešte svojimi pokusmi neuspel, ale 5 minút pred koncom Vida prestrelil po zemi Tabordu gólom na 1:2. Seničania mohli získať bod, ale oslabení napokon silnému protivníkovi podľahli.

Autor: Ľubomír Hudačko