11.11.2018 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - ŠKF Sereď 0:1

Mizéria Zlatých Moraviec pokračuje, tentoraz podľahli Seredi 0:1 a ostávajú na samom chvoste tabuľky. Na predposledný tím navyše strácajú už 6 bodov.

Kríza Vionu je poriadne hlboko zakorenená, napovedal tomu aj duel s nováčikom. Hralo sa od úvodu len opatrne a diváci si na svoje rozhodne neprišli. Až takmer po dvadsiatich minútach prišla aká taká šanca, Ewerton však Penksu svojou strelou neprekonal. Tesne vedľa ale potom hlavičkoval Urgela a veru sa skóre po tejto šanci už mohlo meniť. Ale ostalo len pri čakaní a hralo sa naďalej opatrne. Aktívny Ewerton so slabou ranou neuspel ani v závere polčasu, aj preto sa diváci gólu v prvom dejstve nedočkali.

Lenže v chladnom počasí sa hral slabý futbal aj po prestávke, domáci nevedeli nič svetoborné na súpera vymyslieť a trápili sa. Hralo sa len nervózne a nepresne, zaujímavá možnosť prišla až dvadsať minút pred koncom. Dimitrijevič unikol po strane, jeho strieľaný center obrana tečovala pred Karlíka, však strieľal iba nad. Rozhodla tak nečakaná situácia, keď sa už zdalo, že gól tento duel neprinesie. Čögley si však dal nešťastného vlastenca a potvrdil mizériu Vionu - 0:1. Sereď už výsledok postrážila a pripisuje si ďalšie body, nepremenené šance Moronga už tiež ani nemuseli mrzieť. To Moravce sa krčia na dne a strácajú na záchranu už 6 bodov.

Autor: Ľubomír Hudačko