16.03.2019 17:00 CET
3 : 2
(2:1)

FC Zlaté Moravce - FK Senica 3:2

Zlaté Moravce už nie sú posledné. Stalo sa tak potom, čo v prvom nadstavbovom kole zvíťazili ako posledný celok Fortunaligy nad predposlednou Senicou 3:2 (2:1).

V tretej minúte Senica aktivitu pretavila do prvej šance. Castaňeda sa cez troch súperov dostal k strele, a brankár Chovan vyrazil na rohový kop. V 25. minúte sa Senica rýchlo dostala pred veľké vápno súpera a Dangubič trafil po zemi nechytateľne k žrdi - 0:1. Po pol hodine hry vyrovnal Asanovič z prvej nebezpečnej situácie pred bránou Záhorákov. Najskôr loptu hlavou nezakončil Dočekal, následne zle odkopol Ramírez a obranca ViOn-u z voleja trafil presne - 1:1. O štyri minúty po tomto momente sa Švec dostal cez protihráčov k strele, ktorú senický brankár Taborda vyrazil nad bránu. Zakrátko domáci získali priamy kop. Senica ho odvrátila, ale po prihrávke sprava v skrumáži vystrelil Kwim Kwim. Trafil nechytateľne do rohu brány - 2:1. V 39. minúte si Castaňeda nabehol na prudký pas, ktorý minul Chovan. Sám pred prázdnou bránou nedokázal zakončiť do siete, ba po zrážke so žrďou v nej skončil sám.

V 74. minúte Chovan po centrovanej lopte zle vybehol. Lopta spadla za neho a voľný Carlos Daniel de Graca ju trafil, ako mal - 2:2. V 83. minúte Azankpo odcentroval zľava. Ramírez cez obrancu Chrena zakončil tesne vedľa priestoru medzi tromi žrďami. V nadstavenom čase poslal loptu pred malé vápno medzi stopérov Kwim a voľný Tkáč prekonal Tabordu tretíkrát. FC ViOn Zlaté Moravce vyhral v priamom súboji o predposledné miesto tabuľky nad FK Senica 3:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk