04.08.2018 19:00 CET
4 : 0
(1:0)

FC Zlaté Moravce - FK Senica 4:0

Tretie kolo Fortunaligy prinieslo nečakane hladké víťazstvo ViOn-u Zlaté Moravce nad FK Senica 4:0 (1:0).

Už v tretej minúte otvoril za domáci celok skóre Paixao da Silva. Po centri nováčika v drese ViOn-u Čögleya z pravej strany hlavou poslal loptu k pravej tyči gólmana Tabordu - 1:0. Senica pod vedením nového kouča Frederica Ricarda z Portugalska bola kombinačnejšia, dokonca mala i väčšie držanie lopty. Gólové príležitosti si však vypracovať nedokázala. ViOn dobre organizoval hru a čakal na brejky. Ešte do prestávky tak hra upadla do priemeru.

V 47. minúte vyrazil Taborda strelu domácich na roh. Aktivita sa domácim vyplatila. V 51. minúte došlo k nájazdu da Silvu na Tabordu, ktorý ho v šestnástke fauloval. Loptu si na biely bod postavil Orávik a nezaváhal - 2:0. Potom Brašeň prihral Ďubekovi a po necelej hodine hry svietilo na ukazovateli 3:0. Krátko nato po faule Chrena v domácej šestnástke zahrávali pokutový kop Seničania. Casteňada ho v 62. minúte zahodil, keď jeho strelu Chovan zlikvidoval. V 80. minúte mohol znížiť Azankpo, ale Chovan bol úspešnejší. V 82. minúte prvý gól v novom drese zaznamenal Čögley peknou hlavičkou po centri Ďubeka - 4:0. FK ViOn Zlaté Moravce zdolal FK Senica vysoko 4:0.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk