24.05.2019 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

FC Zlaté Moravce - FC Nitra 1:0

V poslednom jarnom kole a teda aj celej sezóny sa ešte v slovenskej Fortuna lige hralo o vyhnutiu sa bojom v baráži o zotrvanie. Napokon to lepšie zvládli hráči Zlatých Moraviec, ktoré doma zdolali Nitru 1:0 a definitívne ostávajú v najvyššej súťaži.

Na diaľku Vion ešte bojoval s Trenčínom, ale všetky tromfy mali v rukách práve domáci. Od začiatku zápasu sa však hral pri Žitave vyrovnaný zápas a šancí sa príliš veľa nerodilo. Výnimkou bola šanca Šveca, ktorý z vápna mieril tesne vedľa. Na opačnej strane skúšal šťastie Vestenický, ktorý tesne minul Chovanovu bránu. Po polhodine hry Ďubek rozohral štandardnú situáciu, odrazená lopta sa dostala k Švecovi, ktorého strela z 15-ky presvišťala ponad brvno. Skóre sa menilo po polhodine hry, pretože presne do rohu brány trafil Válovčan a bolo 1:0.

Keďže nedal v závere už svoju šancu Švec, tímy sa rozišli do kabín za tesného stavu pre Vion. Dobrú šancu na zmenu skóre mal po prestávke Grozdanovski, ale mieril len nad bránu. V 53. minúte Vestenického strelu kryl Chovan. V 69. minúte mal gól na hlave Fábry, ktorý si šikovne vyskočil na Bilovského center. Tieto momenty prinášali zaujímavý zápas, diváci sa mali na čo pozerať. Aktívny Válovčan mal na kopačke druhý zásah, ale Šipoš jeho ranu do brány nepustil. Rozhodnúť mohli domáci po nejednom brejku, no napokon sa tešili "len" z jednogólového víťazstva, čo im však zaručuje účasť v najvyššej slovenskej súťaži aj pre budúci ročník.

Autor: Ľubomír Hudačko