08.12.2018 14:00 CET
0 : 3
(0:0)

Nitra uspěla ve Zlatých Moravcích, hattrickem se blýskl Fábry

Posledný jesenný zápas bol pre domáci FC ViOn výbuchom. Zlaté Moravce podľahli FC Nitra vysoko 0:3 (0:0).

V prvom polčase veľa príťažlivého diváci nevideli. V trinástej minúte Chrenov center našiel na päťke Ewertona, no ten ako futbalista zlyhal. Na opačnej strane Taiwo vybojoval loptu v šestnástke pre Kóňu; tomu chýbali decimetre. Po polhodine hry na Fábryho center vyskočil Križan a hlavou poslal loptu do pravej žrde Krnáčovej brány. V 39. minúte chceli po zákroku Šveca v šestnástke domáci pokutový kop, ale rozhodla ostal k ich žiadostiam chladný.

Úvod druhého polčasu vyšiel veľmi dobre hosťom. Hneď v 46. minúte center striedajúceho Vestenického doplachtil k Fábrymu a jeho hlavička rozvlnila sieť - 0:1. V 48. minúte prihral Brašeň Urgelovi, ale Hroššo jeho pokus eliminoval. V 55. minúte Taiwo posunul Vestenickému, ktorého vychytal Krnáč. V 75. minúte Taiwo predviedol sólo z vlastnej polovice. V pokutovom území prihral Gulášovi, ten vytvoril čistú šancu Fábrymu a posledný menovaný príležitosť premenil - 0:2. Na opačnej strane Cassadova ďalekonosná hlavička skončila na brvne Hroššovej brány. V 84. minúte zavelil k samostatnému úniku Fábry a dosiahol čistý hetrik - 0:3. Domáci mohli streliť čestný gól v 87. minúte, no Chren z uhla trafil pravú žrď nitrianskej brány. V zápase bohatom na góly aj tyčky a brvná podľahli Zlaté Moravce Nitre 0:3.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk