09.03.2019 14:00 CET
1 : 2
(1:0)

FC Zlaté Moravce - DAC Dunajská Streda 1:2

FC ViOn Zlaté Moravce neudržal jednogólové polčasové vedenie a DAC-u Dunajská Streda podľahol v 22. kole Fortunaligy 1:2.

Domáci mohli ísť do vedenia už v prvej minúte, keď sa odrazená lopta po Ďubekovej štandardke dostala k Švecovi, ale jeho strelu pod brvno Jedlička vyrazil na roh. S pribúdajúcim časom sa hráči DAC-u tlačili pred pokutové územie domácich. V 17. minúte sa Divkovič ocitol sám zoči-voči Chovanovi, ktorý v páde úspešne zasiahol. Do vedenia išli predsa len hráči ViOn-u. V 43. minúte Ďubek z priameho voľného kopu z asi 18 metrov trafil do šibenice Jedličkovej brány - 1:0. O minútu sa mohlo skóre meniť opäť. Švec obišiel Šatku, ale jeho prihrávku do päťky nedokázali zužitkovať Brašeň ani Válovčan. Po zmene strán sa do útoku opäť tlačili hostia. No streleckú príležitosť nevyprodukovali. V 56. minúte po strete Chovana s Taiwom v šestnástke odpískal rozhodca prísny pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Davis a vyrovnal - 1:1.

V 63. minúte po centri Dugu sa na zadnej tyči dostal k lopte Švec, no z uhla mieril do bočnej siete. V 70. minúte si na Taiwov center nabehol Divkovič a hlavou za pomoci ľavej žrde prekonal Chovana - 1:2. V nervóznom závere s viacerými žltými kartami si už domáci nevypracovali žiadnu dobrú šancu. DAC Dunajská Streda zvíťazil na pôde ViOn-u Zlaté Moravce 2:1.

"Dnes sme mali problém so zložením zostavy, lebo nám pre žlté karty chýbali Richtárech a Lupták. Vychádzali sme z pozornej defenzívy, no nedokázali sme sa dostávať do protiútokov. Cez polčas sme si povedali, že musíme ustáť tlak hostí, čo sa nám aj podarilo. Žiaľ, prišla penalta, a potom aj druhý gól, na ktorý sme už nedokázali odpovedať. Penalta bola prísna, ale rozhodca sa rozhodol tak, ako sa rozhodol," okomentoval dianie na trávniku tréner domácich Karol Praženica. "Som na hráčov hrdý. Prvý polčas bol vyrovnaný. Chceli sme hrať futbal, ale terén to nedovoľoval. Zlaté Moravce hrali dobre v obrane a dali krásny gól. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie, čo prinieslo obrat v skóre. Toto víťazstvo sme ubojovali," pridal svoje dojmy lodivod mužstva zo Žitného ostrova Peter Hyballa.

Autor: Dušan Guman / sport.sk