22.09.2018 18:00 CET
2 : 1
(1:1)

FC Nitra - Zemplín Michalovce 2:1

Dôležité tri body získali hráči Nitry proti Michalovciam, ktoré tak naďalej ostávajú na poslednom mieste. Výhru pod Zoborom zariadili najskúsenejší hráči Kóňa so Šimončičom.

Od úvodu diváci čakali na vzruch pomerne dlho, tímy sa len oťukávali a čakali, čo vymyslí ten druhý. Prvú možnosť síce mal Taiwo a išiel na bránu sám, ale s koncovkou si nepotykal. O dve minúty neskôr sa mohol presadiť Vestenický. Jeho zakončenie však skončilo len v náručí brankára. V 23. minúte sa po prvýkrát v zápase dostali do vážnejšej šance aj hostia, no zakončenie v podaní Diarru, ktorý pálil bez prípravy skončilo u pozorného Hrošša. O 5 minút neskôr sa však skóre už menilo. Prvý zásah v lige dal Jozef-Šimon Turik, ktorému prialo šťastie a odrazená lopta. Gól dal pätičkou a hostia viedli - 0:1. Odpoveď Nitry prišla ešte v prvom polčase, keď v 36. minúte po peknej spolupráci Vestenický-Chobot skóroval po peknej strele Kóňa. To už ale bola zároveň aj bodka za prvým polčasom.

Prestávka znamenala pre druhý polčas väčšiu aktivitu hostí. Turik sa dostal k bráne na niekoľko metrov, no jeho strela z 53. minúty skončila len na brvne. O minútu neskôr sa zo strednej vzdialenosti pokúsil rozvlniť sieť domáci Andrej Fábry, ale jeho strela mínula ľavú žrď Kirovej brány. Priebeh hry sa niesol v pokojnejšom duchu, hra prebiehala vo väčšine času mimo pokutového územia. Rozhodnutie však prišlo štvrťhodinu pred koncom, skúsený Šimončič chladnokrvnou ranou nedal šancu brankárovi a upravil na konečných 2:1. Michalovce tak ostávajú na poslednom mieste, Nitra si výhrou pomohla.

Autor: Ľubomír Hudačko