16.02.2019 14:00 CET
1 : 3
(1:1)

FC Nitra - Železiarne Podbrezová 1:3

Nevydarený vstup do jarnej časti Fortuna ligy postihol Nitru, ktorá doma prekvapujúco prehrala s Podbrezovou s inkasovanou trojkou na konte. V zápase pritom viedla, takže ďalší priebeh od gólu môžeme považovať za zbabraný.

Úvodná šanca sa písala v 5. minúte Vestenický však bol pri zakončení z uhla a tak neuspel. Neskôr sa však tvrdou ranou prezentoval Gatarič a otvoril skóre - 1:0. Charizopulos si potom takmer dal vlastný gól, no skóre sa nemenilo aj kvôli konštrukcii brány. Nitra potom mala iniciatívu na svojich kopačkách, ale Sokovič ani Vestenický pri svojich pokusoch neuspeli. Podbrezová sa potom ale zobudila zo zimného spánku a nová posila Oravec hlavičkou vyrovnal na 1:1. Vestenický ešte v závere polčasu nedal lob, preto viac gólov nepadlo.

Po prestávke boli smerom dopredu opäť aktívnejší Nitrania, ale veľké šanci si vypracovať nevedeli. To však využili hostia, ktorí opäť zaúradovali a potvrdili svoju dobrú efektivitu. Okolo hodin hry Špyrka po peknej akcii upravil na 1:2. Domáci sa snažili vyrovnať a nevzdávali sa, ale nešlo to. Štyri minúty pred koncom Kóňa našiel Farkaša, ale jeho hlavička mierila iba nad. Urbanič preto v nadstavenom čase unikol a z protiútoku rozhodol gólom 1:3.

Autor: Ľubomír Hudačko