18.05.2019 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

FC Nitra - Spartak Trnava 0:1

Posledný domáci duel v tejto sezóne Nitra nezvládla podľa predstáv a Trnave podľahla tesne 0:1. Hostia sa tak napokon pohodlne vyhli záchranárskym prácam a pomaly ukončujú turbulentnú sezónu celkom priaznivo.

Úvod bol opatrný, prvá šanca prišla v 16.minúte. Chari nahrával Vestenickému, ale jeho strela smerovala nad. V 22. minúte prudko pálil z ľavej strany Chobot a z následnej dorážky Kóňa, ale ani jeden pokus sa nezmestil medzi tri žrde. Asi päť minút pred koncom polčasu Nitra kopala penaltu po faule na Chobota, Vestenický však nedal, Rusov opäť skvele zasiahol pri penalte. Aj preto diváci v prvom zápase gól nevideli.

Vestenický v šanci po prestávke nedal, potom po hodine hry smerovala nebezpečná lopta do pokutového územia, dobre zasiahol Farkaš a poslal loptu do bezpečia. V 72.minúte prihrával Vestenický Charimu, ktorého strelu zblokoval Turňa. Desať minút pred koncom si dobre na loptu nabehol Depetris a dal jediný gól zápasu - 0:1. V závere stretnutia sa v peknej individuálnej akcii ocitol Chobot, loptu posunul, bol tam ešte Bilovský, ale jeho pokus smeroval tesne vedľa brány a napokon tri body putujú do Trnavy.

Autor: Ľubomír Hudačko