11.11.2018 15:00 CET
1 : 2
(0:2)

FC Nitra - Slovan Bratislava 1:2

Ani proti Nitre Slovan nestratil všetky body, vlastne to bolo naopak a všetky práveže získal. Aj preto si upevnil 1. miesto a pritom to bol divoký zápas s tromi červenými kartami.

Často to býva medzi Nitrou a Slovanom poriadne horúce a inak tomu nebolo ani tentoraz. Tímy chceli ukázať čo v nich je a prípadný súboj v rukavičkách išiel bokom. Prvú šancu mali hostia po tucte minútach, Hroššo si však poradil so strelou Holmana. Mohova rana mohla takisto skončiť v sieti, ale na čiare odkopol Križan. Lepší slovan si potom vypýtal penaltu a Šporar zaznamenal svoj ďalší gól lv lige - 0:1. Ten istý hráč mohol zvýšiť vedenie belasých, ale v poslednej minúte polčasu zaúradoval Hroššo, ktorý jeho možnosť zneškodnil. Napriek tomu ale aj tak inkasoval, pretože pekne trafil Holman a bolo 0:2.

Po prestávke tak bolo jasné, že Nitra musí vpredu pridať a podľa toho sa aj riadila. Fábry parádnou ranou upravil na priebežných 1:2. V 57. minúte domáci dostali loptu za Greifov chrbát, ale gól neplatil pre útočiaci faul. Domácich potom vrátil do hry druhou žltou Šporar a stále bolo o čo hrať. Nešlo to však Nitre smerom dopredu tak, ako by si predstavovala. Desať minút pred koncom navyše prišla komplikácia, vylúčený bol po druhej žltej aj domáci Kóňa. Navyše, pod sprchy šiel aj Nitran Niba, bola to už tretia červená. V poslednej minúte mohol výsledok prikrášliť Moha, ale nedal vo veľkej šanci. Hostia však vyhrali a ešte ani raz neodišli v tejto sezóne vo Fortuna lige ako zdolaní tím.

Autor: Ľubomír Hudačko