11.05.2019 17:00 CET
2 : 3
(1:2)

FC Nitra - FK Senica 2:3

FC Nitra podľahol v ďalšom nadstavbovom kole Fortunaligy na domácej tráve FK Senica 2:3 (1:2).

V siedmej minúte išli do vedenia hostia. Ofsajdovej pozícii sa vyhol Ramírez, spracoval si center od El Moudaneho, prešiel do vápna a spred päťky prestrelil Pindrocha - 0:1. V 21. minúte Vestenický presunul loptu na Chobota, ktorý mu dával späť do vápna. Nitriansky hráč sa ocitol zoči-voči Tabordovi, no z tesnej blízkosti senického gólmana neprepálil. V 30. minúte si senický brankár postavil múr - Nitra zahrávala štandardku. Zakončenie napokon obstaral Vestenický, ktorého delovka priestor troch žrdí iba tesne minula. V 31. minúte po rohovom kope z kopačky Bilovského prišla lopta do malého vápna, kde sa najlepšie zorientoval Farkaš a zblízka nasmeroval loptu pod brvno - 1:1. V 41. minúte center z pravej strany v podaní Dangubiča smeroval do šestnástky na Fabiša, ktorý si ho zrazil do vlastnej bránky - 1:2.

V 53. minúte Castaňeda poslal prihrávku z pravej strany smerom k malému vápnu. Ofsajdovému postaveniu sa vyhol Ramírez, ale v tutovke nezakončil poriadne. Nitrania zakombinovali vo vnútri veľkého vápna. Zakončenie Fábryho brankár Taborda vytesnil na roh. V 73. minúte na útočnej polovici vyštartoval Ramírez, ktorý pohodlnou strelou pridal tretí senický gól - 1:3. Deväť minút pred koncom riadneho hracieho času Kóňa zahral štandardku a napálil loptu do pravého horného rohu. FC Nitra podľahla na domácom ihrisku Senici 2:3.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu