01.12.2018 14:00 CET
1 : 0
(1:0)

FC Nitra - FK Senica 1:0

Favoritom zápasu v Nitre bol iste tím práve spod Zobora a napokon sa to proti Senici aj naplnilo, tri body ostali doma. Diváci však videli v chladnom počasí len jediný gól, trafil sa už po štvrťhodine hry Kuník.

Úvodnú šancu mal po prvej desiatke miút Vestenický, ale hoci jeho nebezpečná hlavička vyzerala nádejne, Tabordu neprekonal. Nitra ale o pár minút napriek tomu udrela a išla do vedenia. Kuník vyslal nemastný center, ale ten skončil v bráne a domáci sa mohli radovať - 1:0. Senica nemala veľa šancí a publikum už tak nezohriala v prvom polčase žiadna ďalšia akcia, viac gólov nepadlo.

Po prestávke boli tiež aktívnejší domáci hráči, chceli sa v poslednom súťažnom zápase na svojom štadióne v roku 2018 rozlúčiť víťazstvom. Senica k tomu bola ideálnym súperom, pretože nekládla príliš aktívny odpor. Dlho sa však nič podstatné nedialo ani pred bránou hostí, Nitrania hrali to, čo potrebovali, ale nevychádzala im finálna fáza a koncovka. Nudu preťala až situácia desať minút pred koncom, Taiwo však netrafil bránu, Taborda vyťahovať loptu zo siete nemusel. Po kurióznom a jedinom góle sa tak z troch bodov tešili Nitrania aj preto, že ďalšie úniky a brejky nedopadli podľa ich predstáv.

Autor: Ľubomír Hudačko