20.04.2019 17:00 CET
2 : 2
(1:2)

FC Nitra - FC Zlaté Moravce 2:2

Trogári si s ViOn-om body podelili. FC Nitra remizovala so Zlatými Moravcami na domácom trávniku 2:2 (1:2).

Prešlo len pár sekúnd a ViOn už skóroval. Na ľavej strane naznačil center, potom lopta prišla na ľavačku Ďubeka, a ten strelou pod brvno rozvlnil sieť - 0:1. V 21. minúte vnikol do šestnástky Charizopulos. Vyhol sa niekoľkým protihráčom a prihrával na vzdialenejšiu žrď. Lopta tentoraz minula bránku. V 34. minúte bolo vyrovnané. Niba udržal loptu na útočnej polovici a posunul ju na ľavú stranu Chovancovi. Jeho center v šestnástke našiel Bilovský a zakončil k žrdi - 1:1. V 44. minúte odvrátili domáci Ďubekov rohový kop. Lopta sa však dostala za šestnástku, odkiaľ Ľupták prepálil všetko v smere strely a bolo 2:1 pre Moravce.

V 62. minúte urobili Nitrania chybu v strede poľa. Po prieniku Šveca mohli ísť hostia do dvojgólového vedenia. Zakončovateľ však loptu poslal na ľavú žrď. V 65. minúte si Švec zasekával obrancu, ale jeho strelu napokon zblokoval Farkaš. Krátko nato si dlhý center na ľavú stranu spracoval Chovanec a preposlal ju do veľkého vápna. Nitra vybojovala roh, po ktorom lopta skackala v šestnástke. Zaznelo brvno a volej Sokovića odrazil Chovan. V 75. minúte zahral rohový kop Zlatých Moraviec Orávik. Hráči Zlatých Moraviec skórovali, avšak z ofsajdu. V 77. minúte trafili Nitrania ďalšiu žrď. V piatej nadstavenej minúte Vestenický presunul loptu v šestnástke na Farkaša, ktorý zakončil a Čögley už nedokázal odvrátiť. Viac sa udiať nestihlo, a tak FC Nitra remizoval doma s ViOn-om Zlaté Morace 2:2.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu