24.05.2019 19:00 CET
5 : 0
(3:0)

DAC Dunajská Streda - Zemplín Michalovce 5:0

V poslednom kole Fortunaligy v skupine o titul zvíťazil FC DAC Dunajská Streda nad MFK Zemplín Michalovce vysoko 5:0 (3:0).

Prvých 15 minút výraznejšie šance neprinieslo. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V 18. minúte si Čmelík v šestnástke vypýtal faul a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Koštrna - 1:0. V 23. minúte sa opäť menil stav. Ronan zahrával rohový kop na pravej strane, na ktorý vyskočil Kone a hlavou rozvlnil sieť - 2:0. Prvá strela hostí prišla v 29. minúte. Pokus M. Kolesára letel vedľa. V 40. minúte Taiwa v šestnástke fauloval gólman. Penaltu premenil sám poškodený - 3:0. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, ale bez šancí. V 52. minúte Taiwo obišiel brániaceho obrancu a zoči-voči brankárovi nezaváhal - 4:0. V 58. minúte sa po rohovom kope Ronana dostal do zakončenia K. Vida, ale strela bola zblokovaná. V 62. minúte Kalmárov nebezpečný priamy kop Bieszczad vyboxoval. V 64. minúte Čmelíkova strela tesne minula michalovskú bránu. Bieszczad vyrazil Vidovu strelu a chytil aj dorážku Čmelíka. O minútu nato Kalmár pätičkou prihral Ronanovi, ktorý poslal loptu pred bránu a Kone z päťky prekonal Bieszczada - 5:0. V 89. minúte sa do šance dostal Hovhannisyan a hlavou trafil brvno. Dunajská Streda zdolala Michalovce vysoko 5:0.

"Taktickú analýzu teraz vynecháme, aj tak sa ťažko hľadajú slová. Zápas bol v našej dominancii, po dvoch prehrách sme si to takto predstavovali. Vedeli sme, že bude plný štadión, a za to sme radi. Chcem poďakovať novinárom, fanúšikom, trénerom súperov. Som šťastný a unavený, bola to náročná a únavná sezóna," povedal tréner DAC-u Peter Hyballa. "Dnes nie je čo hodnotiť, ostali sme v autobuse. Prílišný rešpekt, prílišná bojazlivosť, veľmi ľahké straty lôpt, málo agresivity. Z mojej strany nie je čo hodnotiť. Môžem len pogratulovať súperovi k dobrému výkonu a k víťazstvu. Tento zápas nám nevyšiel, ale so sezónou je spokojnosť," uviedol po zápase tréner hosťujúceho celku Anton Šoltis.

Autor: Dušan Guman / sport.sk