27.04.2019 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 1:0

Slovan padol! Prvá prehra v sezóne prišla až po dlhých 29 zápasoch bez prehry. Postarali sa to hráči Dunajskej Stredy, ktorí doma majstra zdolali tesne 1:0 napriek tomu, že hrali polhodinu o jedného hráča menej. Za hostí nedal navyše penalty najlepší strelec Šporar.

Skóre sa mohlo meniť už po pár minútach, ale najlepší kanonier Šporar napriek peknej akcii mieril len do žrde. Na druhej strane z priameho kopu nedal Davis. Potom mal šancu opäť Šporar, ale akciu mu pokazil obranný zákrok Koštrnu, takže Moha zakončovať nemohol. Tesne vedľa potom mieril v sklze Moha, skóre sa tak opäť nemenilo. Veľké šance potom utíchli, zaujať mohol už len pokus Čmelíka po polhodine hry. Veľkú šancu mal ešte v prvom polčae opäť Moha, šiel sám na bránu, prekonal Jedličku lobom, avšak mieril iba vedľa a preto diváci gól nevideli.

Po prestávke si so zakončením poradil Greif, v 49. minúte potom mieril vedľa pre zmenu Čmelík. DAC sa smerom dopredu viac snažil a túžil nalomiť neporaziteľného majstra. V 10 minút po hvizde rozhodcu to prišlo. Divkovič nechal loptu K. Vidovi, ktorý z päťky upravil skóre na 1:0. Veľmi rýchlo mohlo byť následne vyrovnané. Kone fauloval Dražiča, videl červenú kartu a Slovan kopal penaltu. Šporar však Jedličku neprekonal a stav ostal rovnaký. Na druhej strane Bajrič fauloval Vidu, následnú strelu z priameho kopu poslal Ronan tesne vedľa. V 72. minúte to skúsil z diaľky Divkovič, ale Greif jeho pokus chytil. Desať minút pred koncom mohol ešte vyrovnať Moha, ale z priameho kopu nedal. Slovan potom už toho viac nevymyslel a po dlhom čase v lige prehral, dokonca len prvýkrát v sezóne.

Autor: Ľubomír Hudačko