11.08.2018 19:00 CET
2 : 2
(1:1)

DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok 2:2

Štvorgólový zápas videli diváci v Dunajskej Strede. Domáci tím to nemal s húževnatým Ružomberkom ľahké a hoci prehrával aj vyhrával, napokon sa duel skončil remízou 2:2.

Ide teda o prvú stratu bodov DAC-u v novej sezóne. V úvode sa pritom mohol ujať vedenia, ale strela Baya nemierila presne, len o kúsok mieril vedľa. Neuspel ani Gál-Andrezly so svojím pokusom, preto sa skóre nemenilo ani po tejto šanci. No neskôr prišla šanca z ľavej strany, Tandir si našiel miesto na zakončenie a opäť potvrdil inštinkt strelca - 0:1. Zblízka nedal šancu brankárovi ďalším góom v lige. Šance sa kopili na oboch stranách, mal ich aktívny Gál-Andrezly či Pačinda na druhej strane. Macík si však poradil so šancou druhého menovaného a takisto aj so šancou Vidu. V 25. minúte mal gól na kopačke Herc, ktorého strelu opäť bravúrne chytil brankár hostí. Dunajská Streda sa snažila o vyrovnanie, ale obrana Ružomberka obstála. Nepresne mieril pár minút pred koncom polčasu Šimčák, ale v 42. minúte Vida z prvej nedal šancu obrane po centri Pačindu, čím vyrovnal na 1:1.

Takto sa skončil aj prvý polčas, ktorý bol bohatý na šance a zaujímavý pre diváka. Tandir pridal gól aj po zmene strán, ale pískal sa ofsajd. Na druhej strane takmer strhol vedenie na stranu DAC Vida, ale jeho rana šla v 54. minúte do žrde. O minútu neskôr Kostadinov poslal strelu vedľa. V 58. minúte brankár Macík chcel rozohrať loptu, vypichol mu ju K. Vida a brankár Ružomberka ho zastavil len faulom. K penalte sa tak dostal kto iný ako Erik Pačinda a DAC sa radoval z gólu na 2:1. Lenže hostia ešte nezložili zbrane a smerom dopredu podnikli kroky Takáč či Daniel. Oni neuspeli, podobne na tom bol po rohu aj Tandir. Dvadsať minút pred koncom však peknou strelou z diaľky namieril do čierneho Qose a vyrovnal na konečných 2:2. A to aj preto, lebo Bayo hlavičkou v závere zápasu vedľa a Šatka nad. DAC prvýkrát zaváhal, no stále neprehral.

Autor: Ľubomír Hudačko