02.03.2019 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - FK Senica 1:0

Tesné, ale prvé jarné víťazstvo si konečne pripisuje aj Dunajská Streda, ktorá porazila doma Senicu 1:0. Tri body tak ostali doma podľa predpokladov, ale kríza DAC-u je akoby trvalejšia, ako sa zdalo. Jediný gól padol totiž až v nadstavenom čase.

Ani jednému tímu sa pred týmto duelom nedarilo podľa predstáv, ale favoritom bola jednoznačne Dunajská Streda. Prvé minúty sa nehralo svižne, šance neprichádzali. Až po štvrťhodine hry prišla dobrá lopta do šestnástky, no Šatkovi strelu zblokovala obrana. V 21. minúte spálil obrovskú šancu Koštrna, ktorý dostal od Herca výbornú prihrávku medzi dvoch obrancov, no loptu poslal vedľa brány. Herc potom mierl nad bránu, jeho strela mala nádejné parametre. Šancu na gól mala aj Senica, v 26. minúte Dangubič obišiel Jedličku, no slabú strelu pred prázdnou bránou zastavil Kone. Taborda mal potom prácu po strele Herca, ale keďže si poradil skóre sa nemenilo.

Po prestávke mal Taborda prácu so strelou Tretiaka, ale poradil si. Veľkú šancu mal dvadsaťdva minút pred koncom Deretti. Na brankára sa rútil sám, ale slabou ranou do stredu Jedličkovi len uľahčil prácu. Šatka mohol otvoriť skóre v 78. minúte, ale vo veľkej šanci prestrelil odkrytú svätyňu. DAC sa tlačil dopredu, no nie a nie streliť gól. Taborda sa potom na strane hostí zranil a to bol problém. V závere potom Davis unikol po kraji, odcentroval a Kalmár rozhodol o troch bodoch pre svoj tím - 1:0. Ostali teda doma, hoci s poriadne odretými ušami.

Autor: Ľubomír Hudačko