03.11.2018 17:00 CET
1 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - FC Nitra 1:0

Tesné víťazstvo si vo svojom domovskom stánku pripísala Dunajská Streda, ktorá porazila Nitru gólom K. Vidu 1:0.

Vida mal na starosti prvú strelu približne po štvrťhodine hry, ale Hrošša príliš neohrozila. Divković sa potom dostal do dobrej pozície po centrovanej lopte, ale mieril vedľa. Zahrozila aj Nitra, pretože Kóňov roh mieril na Farkaša a k zakončenia veľa nechýbalo. Center Herca po polhodine hry z ľavej strany potom usmernil do siete K. Vida a bolo 1:0. Ešte veselšie to pre DAC mohlo byť o pár sekúnd, ale Bayovu strelu gólmam hostí pokryl. Kontra Nitry zakončená Chobotom vyrovnanie nepriniesla. Aj preto sa polčas skončil tesným vedením domáceho tímu.

Po prestávke mal veľkú šancu na zvýšenie skóre opäť aktívny K. Vida, ale v tutovke neuspel. V 57. minúte sa k strele dostal Chovanec, zaujímavý pokus Jedlička chytal až na druhýkrát. Hroššo potom podržal svoj tím po akcii domácich na čele s Bayom a Hercom. Neskôr po odrazenej lopte mal šancu Divković, ale mieril len nepresne. Štvrťhodinu pred koncom skúsil Bayo nožnice, ale bránu netrafil. Striedajúci Šimčák potom vo veľkej šanci mieril tesne vedľa. Hroššo ešte svoj tím podržal aj v poslednej minúte, aktívny Herc však vedenie nezvýšil. Už ho to však nemuselo mrzieť, pretože DAC si výhru postrážil aj preto, že Farkaš v závere z uhla v šanci neprekonal Jedličku.

Autor: Ľubomír Hudačko