12.05.2018 17:45 CET
1 : 0
(1:0)

Zemplín Michalovce - Železiarne Podbrezová 1:0

V predposlednom kole nadstavby zdolali Michalovce Podbrezovú najtesnejším rozdielom 1:0 gólom japonského legionára.

Prvý polčas priniesol dostatok vzruchu i veľkých šancí na oboch stranách hracej plochy. V 16. minúte pri strele domáceho Turika dobre zasiahol gólman Drobnjak. Krátko nato neuspel ani Bragin, ktorý minul bránku. O štyri minúty nato osamotený Tereščenko neprekonal Biesczada. V 38. minúte Bernardinovu strelu dorazil Breznaník, ale jeho zásah neplatil pre ofsajd. Skóre sa však predsa len stihlo zmeniť ešte v prvom polčase. Japonský stredopoliar v službách Michaloviec Niši využil veľkú chybu jedného z obrancov hostí v strede poľa a efektne preloboval Drobnjaka - 1:0.

Druhý polčas bol nervóznejší a na to sa logicky začali nabaľovať žlté karty. Domáci v 53. minúte nepotrestali chybu brankára Drobnjaka. Ten ale dobre zasiahol pri veľkej šanci striedajúceho Sulleya v 75. minúte. Domáci diváci na samom konci stretnutia zamrzli. V 88. minúte najskôr Bernardina nevyužil nedorozumenie brankára Biesczada s Kavkom a neuspel ani Wiezik, ktorý v nadstavenom čase v páde neprekonal domáceho brankára. MFK Zemplín Michalovce zdolal FK Železiarne Podbrezová 1:0 a na vedúci Nitru sa dotiahol na jediný bod.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk