31.03.2018 17:00 CET
1 : 1
(1:0)

Železiarne Podbrezová - Tatran Prešov 1:1

Prvýkrát v tejto sezóne sa po vzájomnom zápase s Podbrezovou môže trochu usmievať aj Prešov, pretože získal na jej pôde dôležitý bod. Stalo sa tak napriek tomu, že dlho hral v oslabení. Remízu 1:1 zachránil štvrťhodinu pred koncom Micherda.

Na domácej strane zaujal návrat Michala Breznaníka, ktorý naskočil do hry v závere druhého polčasu. Dovtedy sa však hralo na mimoriadne nespôsobilom teréne, rozhodca napriek tomu nechal duel pokračovať. Favoritom duelu boli domáci hráči a takmer to potvrdili už po minúte hry. Leško v dobrej šanci ale neuspel, zaskvel sa obranným zákrokom Udeh. Viac sa smerom dopredu darilo Železiarom, Tatran toho veľa v útoku nevymyslel. Až po polhodine hry mieril nad Streňo, ale neuspel. Na opačnej strane po prihrávke Bernadinu sa snažil sklzom zakončiť v päťke Leško, no lopta od kopačky prešovského Barteka opečiatkovala brvno. Menilo sa však skóre onedlho, po dlhočiznom priamom kope Djordjevič len náhodne predĺžil loptu a Lukáča, ktorý bol ďaleko z brány tým prekonal - 1:0. Skrat potom predviedol Udeh, ktorý nepochopiteľne so žltou kartou na konte fauloval ešte raz a išiel pod sprchy.

Pred Tatranom tak stála náročná úloha, aj o desiatich hráčoch skúsiť na nemožnom teréne vyrovnať. Ašpirant na zostup totiž dobre vedel výsledok Senica, ktorá získala jeden bod so Zlatými Moravcami. Šarišania sa preto chtiac-nechtiac museli hrnúť dopredu, skúsil to nemastnou strelou napríklad Streňo, no nepochodil. Potom po chybe obrany mal možnosť Gatarič, ale lopta minula žrď brány. Dvadsať minút pred koncom mohol rozhodnúť Wiezik, ale voči Lukáčovi neuspel. Následne po priamom kope Leška zakončoval Djordjevič a gólman hostí opäť musel zasahovať. Napokon udrel nečakane Tatran, jeho akcia začala nevinne, ale skončila gólom. Po pravej strane sa lopta dostala k Micherdovi, ktorý efektne a pohotovo umiestnil loptu k žrdi a vyrovnal na 1:1. Podbrezová predsa len mohla vyhrať, ale v závere hlavička Kostelného sa nedokotúľala za bránkovú čiaru, v poslednej chvíli to ratoval hrdina Lukáč a tak Prešov získal cenný bod, aj keď dlho hral v oslabení.

Autor: Ľubomír Hudačko