28.04.2018 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Železiarne Podbrezová - FC Nitra 1:0

Siedme kolo nadstavby v skupine o udržanie sa prinieslo ďalšie víťazstvo na jar úspešnej Podbrezovej, ktorá lídra skupiny z Nitry zdolala tesne 1:0 (0:0).

Začalo sa opatrne a diváci dlho čakali na vážnejšiu akciu. V 23. minúte Więzik vyskúšal Hrošša strelou do stredu bránky. V 31. minúte Fábry spoza šestnástky prestrelil. O chvíľu na druhej strane Bernardina opäť len málo dôrazne ohrozil Hrošša. Po Leškovom priamom kope hlavičkoval Tereščenko. Hostia v útoku nič nevymysleli. Až v 40. minúte po Kotríkovom centri Vestenický usmernil loptu na Kuciaka, čo bola ich prvá nebezpečnejšia akcia. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve, hral sa nezáživný futbal bez šancí. V 68. minúte priamy kop Kóňu z uhla skončil nad bránkou. Kotrík takisto mieril len nad. Domáci sa spoliehali na štandardné situácie. V 79. minúte z ideálnej vzdialenosti poslal Leško z priameho kopu loptu do múra. Najväčšiu šancu Nitranov spálil v 81. minúte Vestenický strelou nad a príležitosti premárnili aj domáci Bernardina a Djordjevič. O víťazstve Podbrezovej rozhodol po Viazankovej presnej krížnej nahrávke v 87. minúte umiestnenou strelou Njire. Podbrezová zdolala Nitru tesne 1:0.

"Nie som vyznávač štatistík, ale naše zápasy s Nitrou sú o jednom góle. Kto ho dá, vyhrá. Obe mužstvá majú podobný štýl. Dokázali sme využiť jednu tutovicu, preto sa radujeme, že sa nám darí ťahať jarnú sériu. S prvým polčasom sme boli viac spokojní ako s druhým, v druhom bola aktívnejšia Nitra. Niektoré situácie sme neriešili štandardne a vzhľadom na to sa súper dostával do dobrých príležitostí. Sme veľmi radi, že definitíva našej záchrany padla aj matematicky," okomentoval dianie na trávniku tréner domáceho celku Marek Fabuľa. "Bol to remízový zápas, ktorý mohol mať vyššie parametre. Domáci boli šťastnejší a vyhrali po obdivuhodnom sóle najstaršieho hráča na ihrisku. My sme mali predtým šancu, no nevyužili sme ju a z protiútoku sme inkasovali," povedal po zápase lodivod Nitry Ivan Galád.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk