19.05.2018 17:00 CET
2 : 1
(1:0)

Tatran Prešov - Zemplín Michalovce 2:1

Rozlúčku s Fortuna ligou zvládol Tatran Prešov víťazstvom, pretože hral proti súperovi z Michaloviec. A so Zemplínčanmi vyhral v tejto sezóne hneď tri duely, jeden sa skončil remízou. Aj tento sobotňajší a na dlhý čas medzi elitou posledný znamenal tri body pre zelenobielych.

Ani nie 200 ľudí si prišlo pozrieť derniéru Prešova medzi elitou, v Poprade to však nebolo nič ojedinelé. Šancu otvoriť skóre mal Luberda po dvoch minútach, ale hlavičkou neuspel. Kolesár alebo Kurminowski na druhej strane tiež zahrozili, ale obrana Prešova sa držala. Dlho sa hralo bez šancí a medzi šestnástkami, vzruch priniesla až polhodinová časť hry. Tam sa v sľubnej šanci ocitol Leško, ale skóre sa nemenilo. To nastalo až vo chvíli, keď sa pískala ruka v pokutovom území. Bartek sa z bieleho bodu nemýlil a poslal Tatran do vedenia.

Na svižný futbal z prvého polčasu nadviazali hostia hneď po prestávke, pretože po dvojitom striednaí sa dostali k vyrovnávajúcemu gólu. Kurminowski usmernil ranu Bragina a začínalo sa odznova. Prešov mal skôr v prvom polčase viac z hry a skúšal smerom dopredu čosi vymyslieť, v tom druhom bol pasívnejší. Napriek tomu sa dostal k druhému gólu v stretnutí z ničoho nič. Streňo v z rýchleho brejku nedal šancu Bieszczadovi a bolo 2:1. Potom sa už do šancí tímy nedostávali, Tatran sa chcel s ligou rozlúčiť víťazstvom a aj sa mu to podarilo. Tri body ostali doma, napokon ich má Prešov rovnako ako Senica 26, ale vinou horšieho skóre aj vzájomných zápasov zostupuje. Rozhodol o tom teda jediný bod.

Autor: Ľubomír Hudačko