18.02.2018 14:00 CET
0 : 2
(0:2)

Tatran Prešov - Železiarne Podbrezová 0:2

V 20. a zároveň prvom jarnom kole Fortunaligy prehrali východniari na domácej tráve v Poprade s Podbrezovou 0:2 (0:2).

Prešovčania mali spočiatku aktivitu na svojich kopačkách. Zakončiť sa v desiatej minúte snažil Gatarič, ktorého o päť minút neskôr napodobil Luberda. Ani jeden z menovaných však Kuciakovu bránku neohrozil. V 18. minúte tak boli úspešnejší hostia, ktorí rozvlnili sieť z prvej vážnejšej šance. Na hranici šestnástky sa uvoľnil Mikuš. Jeho strelu síce zastavila pravá žŕdka, ale lopta sa dostala k Leškovi, a ten už po zemi nezaváhal - 1:0 pre železiarov. Podbrezová prevzala iniciatívu. V 27. minúte obrana Tatrana nezareagovala na center Leška, na ktorý si nabehol ex-Prešovčan Wiezik a hlavou namieril pod brvno - 2:0. Hostia boli naďalej futbalovejší. Zároveň dobre bránili snahám Šarišanov o kontaktný gól. Krátko pred prestávkou už mohli viesť trojgólovým rozdielom, keď Mikuš z priameho kopu tesne minul bránku.

Rana prešovskému úsiliu o zníženie a skorigovanie výsledku prišla v 58. minúte. Petko sa po druhej žltej karte v zápase vykartoval a musel predčasne pod sprchy. V 67. minúte najskôr hosťujúci Bernardina bez prípravy prestrelil bránku a z následného protiútoku neskóroval Streňo. Kuciaka prekonal, ale lopta z jeho kopačky smerovala mimo brány. V 69. minúte sa sily na trávniku vyrovnali. keď sa pre zmenu vykartoval Podbrezovčan Viazanko. Bernardina v 78. minúte po dobrej prihrávke Leška trafil brankára Lukáča. FK Železiarne Podbrezová zvíťazil na trávniku 1. FC Tatran Prešov v Poprade vcelku poľahky 2:0 (2:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk