20.04.2018 17:00 CET
1 : 1
(1:0)

Tatran Prešov - FC Nitra 1:1

Ani vo štvrtom vzájomnom zápase s Nitrou hráčom Prešova nebolo dopriate naplno bodovať. Na gól Gatariča odpovedali hostia vyrovnaním v 85. minúte po vlastencovi Dzuríka.

Najprv sa na začiatku zápasu darilo hosťom, veď sa pred ním aj právom označovali ako favoriti. Aktivitou hýril najmä Vestenický, ktorý to na Prešov vie. Po úvodnej desaťminútovke mal šancu po odrazenej lopte, Lukáč sa zapotil, aby neinkasoval. Po štvrťhodine si súboj zopakovali, nitriansky útočník brankára prekonal, ale jeho hlavička skončila na brvne. Neskôr prevzal opraty do rúk Prešov a snažil sa niečo vpredu vymyslieť. Nedarilo sa mu však a niečo tomu chýbalo, no nie na dlho. Uplynula polhodina hry a hlavičkou sa krásne presadil Gatarič - 1:0. Prešov opäť nad Nitrou viedol, tentoraz aspoň 1:0. V závere polčasu nedal z priameho kopu Leško, do kabín sa tak šlo za priaznivého stavu pre zachraňujúcich sa Šarišanov.

Po prestávke sa už domáci viac sústredili na bránenie, nič iné pre zmenu hosťom ako útočenie neostávalo. Dlho sa však na ihrisku nič podstatné nedialo, tímy sa nedostávali do šancí a hralo sa len medzi šestnástkami. Dve stovky divákov tlačili Prešov k tomu, aby výhru nejako ukopal, vedenie mohol zvýšiť Hošek päťnásť minút pred koncom. Po hlavičke sa však zaskvel Hroššo a podržal svoj tím. A jeho spoluhráči napokon vydolovali bod, pretože po strele Vestenického zmenil jej smer Dzurík a Lukáč sa len prizeral, ako lopta letí do siete - 1:1. Tatran tak ani na štvrtý pokus nezdolal Nitru v tejto sezóne a hoci navýšil náskok pred Senicou na 5 bodov, po zápase musí byť určite sklamaný.

Autor: Ľubomír Hudačko