04.08.2017 19:00 CET
0 : 4
(0:0)

Tatran Prešov - FC Nitra 0:4

Poprad Prešovčanom vôbec nesedí. Po senzačnej výhry na pôde majstrovskej Žiliny "doma" opäť totálne vybuchol. S duelom so Slovanom a teraz s Nitrou má katastrofálne skóre 1:9!

Typická nováčikovská eufória tentoraz zachvátila Nitranov. Tí sa tešia už so siedmich bodov v prvých troch kolách, čo je skvelá bilancia. Tentoraz uspeli na pôde Popradu, kde ich hostil Prešov. V prvom polčase sa pritom hrala vyrovnaná partia a nič nenasvedčovalo tomu, aby koňare znova vybuchli. Napríklad Wiezik v 11. minúte mieril zblízka nepresne. Potom sa hralo vyrovnane, v závere dejstva mal šancu na otvorenie skóre Sedlák. Jeho pekná strela však skončila len na brvne.

Aj začiatok druhého polčasu bol ešte vyrovnaný, ale po hodine hry sa začalo meniť skóre. Tešili sa Nitrania, pretože skúsený Tomáš Kóňa krásne napriahol a nedal Talianovi šancu - 0:1. Čierny scenár pre koňarov sa začal napĺňať neskôr Valenta, keď potrestal nedôslednú obranu a pekne prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 0:2. Talian potom inkasoval aj pomerne lacný gól z diaľky, pretože nedočiahol na center či lob a už bolo 0:3. Dvanásť minút pred koncom hostia ešte kopali aj penaltu, ale tú Šimončič nepremenil. Štvrtý zásah hostia však predsa len pridali a to po ďalšom peknou ranou za chrbát vybehnutého Taliana - 0:4. Prešov inkasoval v dvoch dueloch v Poprade už 9 gólov a jeho výhra v Žiline tak nemala želaný efekt potvrdiť body proti Nitre. To nováčik zažíva eufóriu a v troch dueloch neinkasoval ešte ani raz.

Autor: Ľubomír Hudačko