01.10.2017 19:00 CET
3 : 1
(1:1)

MFK Ružomberok - Tatran Prešov 3:1

Rolu favorita Ružomberok v nedeľnej dohrávke 11. kola splnil, ale poriadne sa s Prešovom natrápil. Rozhodol až v poslednej desaťminútovke a napokon triumfoval 3:1 najmä vďaka dvojgólovému Haskičovi. Vo farbách Tatranu sa pre zmenu už 6. gólom presadil Roland Černák, ale jeho tímu to neprinieslo ani bod.

Prvú polovicu základnej časti ročníka pred reprezentačnou prestávkou uzavrel duel pod Čebraťom. Ružomberok bol veľkým favoritom duelu s Prešovom a potvrdzoval to od úvodných minút. Podarilo sa im to už po štvrťhodinke, pretože gólu sa po štandardnej situácii dočkal Haskič - 1:0. Od tohto momentu však domáci akoby prestali hrať a so skóre sa uspokojili. To využili hostia a kto iný ako najlepší strelec Tatran Roland Černák vyrovnal na 1:1. Zaskvel sa nádhernou strelou z priameho kopu. Ten istý hráč potom mohol pridať aj druhý zásah, no po vybehnutí Macíka mieril dosť nepresne.

Po prestávke tak Ružomberčania vedeli, že musia dať ešte minimálne jeden zásah k zisku troch bodov. Proti zatiahnutým koňarom sa im však nedarilo podľa predstáv. Dokonca mohli vyhrávať hostia, pretože Katona v dobrej pozícii ešte nahrával Wiezikovi. Ten však zblízka trafil len brankára Macíka a nevyužil veľkú šancu, skóre sa tak nemenilo. Domáci sa snažili niečo vymyslieť, ale chýbala im myšlienka či moment prekvapenia. Na druhej strane hostia veľmi zodpovedne pracovali. Po hodine hry mohol vrátiť vedenie pre MFK opäť aktívny Haskič, ale lopta sa odrážala všade, len nie do siete. Domácim už tieklo do topánok, ale napokon dvanásť minút pred koncom to dokázali. Rýchlu kontru totiž premenil na gól Haskič z pravej strany presnou ranou k žrdi a Liptáci si oddýchli - 2:1. Pár minút pred koncom potom ešte fauloval vo vápne Keresteš a z penalty uzavrel na konečných 3:1 Kružliak. Prešov tak opäť prehral, ale na poslednú Senicu má paradoxne náskok šiestich bodov. Ružomberok je zatiaľ na 6. mieste.

Autor: Ľubomír Hudačko