10.03.2018 14:00 CET
0 : 1
(0:0)

FK Senica - FC Nitra 0:1

Na Záhorí hráči FK nenadviazali na výhru s Podbrezovou a doma podľahli Nitre tesne 0:1. Jediný zásah zaznamenal v 66. minúte Šimončič z veľkej diaľky a tri body tak putujú pod Zobor.

Už sa zdalo, že Seničania chytajú druhý dych a po siahaní na bod s lídrom z Trnavy vyhrali s Podbrezovou. No tentoraz v prvom dueli o udržanie nestačili na Nitru, hoci od úvodu sa viac snažili smerom dopredu práve domáci hráči. Napríklad to vyzeralo nádejne v 10. minúte, ale po centri Chacon netrafil dobre. Neskôr skúšal šťastie z diaľky Cuadros, ale pozorný Hroššo si poradil. Prácu mal aj Holec, ale Fabišova šanca ho neprekonala. Po polhodine hry Seničania mali možnosť otvoriť skóre, no Hroššo dobrú strelu od Cuadrosa skonfiškoval a duel v prvom polčase gól nepriniesol.

Záhoráci potrebovali urgentne niečo vymyslieť vpredu, ale nepodarilo sa im to ani pri veľkej šanci v 48. minúte. Vaščák v nájazde sám na Hrošša nepochodil a mieril vedľa. Na druhej strane nepríjemne vystrelil v 53. minúte Kóňa, Holec loptu vyrazil. V 57. minúte sa po peknej kombinácii domácich dostal do zakončenia Sarpei, mieril však vedľa brány. Keď to vyzeralo, že opraty má v rukách Senica, udrela Nitra. V 66. minúte z diaľky nádherným spôsobom prekonal brankára Šimončič a otvoril skóre - 0:1. Otrasení domáci potom neuspeli šancou Charizopulosa a Zezinha, naopak, desať minút pred koncom mohli Nitrania zvýšiť vedenie, ale Militosjan Holeca neprekonal. Potom videl červenú kartu Celis a tak Senica už ani nemohla pomýšľať na zmenu skóre. Tri body má Nitra.

Autor: Ľubomír Hudačko