14.04.2018 17:00 CET
3 : 2
(1:2)

FC Nitra - Tatran Prešov 3:2

Nádejné dvojgólové vedenie držal Tatran Prešov na prechodnej pôde nováčika z Nitry. Lenže ani to mu napokon nestačilo k čo i len jedinému získanému bodu, pretože domáci otočili na 3:2. Ani dotretice teda Šarišania so zverencami trénera Galáda nezískali žiaden bod.

Viac z hry pritom mali od začiatku domáci hráči, už po štyroch minútach mieril nepresne z dobrej pozície Kóňa. Fábry o pár sekúnd na to takisto mieril nepresne, pre zmenu hlavičkou po centri. Prekvapujúco tak išli do vedenia Prešovčania, pretože v úniku po chybe obrany namieril Micherda ideálne k žrdi a bolo 0:1. To však nebolo od zelenobielych všetko, dostali sa aj do dvojgólového vedenia. Osamotený A. Leško takisto upratal loptu k žrdi a najlepšia defenzíva v lige kapitulovala už druhýkrát, Prešov šokujúco viedol o dva góly - 0:2. V prvom polčase sa však skóre menilo ešte raz, Nitra to stihla totiž v 40. minúte. Steinhübela upratal loptu po centri k žrdi a znížil na 1:2.

Kontaktný gól domácic poriadne nabudil a po zmene strán išli za vyrovnaním. Steinhübel už o pár minút po hvizde mohol vyrovnať, ale Lukáč bol proti pri jeho šanci. Bomba Kuníka potom letela nad, prebiehala 50. minúta. O desať minút na to Kóňa našiel hlavu Križana, Lukáč však ratoval Šarišanov a držal priaznivý stav. Lenže tlak nováčika bol čoraz silnejší a vyrovnanie už bolo na spadnutie. Po hodine hry sa tak stalo pri zmätkoch v obrane hostí a striedajúci Vestenický našiel kút brány Prešova, čo znameznalo stav 2:2. Netrvalo dlho a domáci viedli, obrat priniesla 68. minúta. Vestenický aj tentoraz namieril presne a prvýkrát viedli hráči spod Zobora. Rozhodnúť mohol dvadsať minút pred koncom Fábry, no Lukáč to nedopustil. Prešov už šancu na vyrovnanie nemal, nestačilo mu k bodu ani dvojgólové vedenie. Na jeho šťastie však prehrala aj Senica.

Autor: Ľubomír Hudačko