19.11.2016 17:00 CET
1 : 3
(0:3)

Zemplín Michalovce - ŠPORT Podbrezová 1:3

ŽP Šport Podbrezová dosiahol ďalší významný výsledok, keď na pôde v tejto sezóne zatiaľ úspešných Michaloviec zvíťazil presvedčivo 3:1 (3:0).

V súboji mužstiev, ktorým sa v jesennej časti ligy darí, sa hral v prvom polčase svižný futbal. Dominovali pri ňom však hostia. vedenia sa ujali už v piatej minúte duelu. Vtedy Ďjorďjevič poslal dlhý aut do pokutového územia a Šafranko prudkým zakončením otvoril skóre zápasu - 1:0 pre hostí. Domáci kontrovali najprv Kuncovou hlavičkou, ku ktorej sa pridal Danko. Jeho strelu Kuciak vyrazil. Nepremenené šance sa východniarom vypomstili. V 27. minúte Sipľakovu rozohrávku zachytil Šafranko, posunul loptu Breznaníkovi, a ten prekonal bezmocného Kira - 2:0. O desať minút už bolo 0:3, keď po podobnej situácii opäť Breznaník mieril z ľavej strany nechytateľne k vzdialenejšej žrdi. Domáci mohli upraviť skóre v závere prvého polčasu Mensahom, ale strele legionára tmavej plete chýbali centimetre.

V druhom polčase sa viac presadzovali domáci. V 50. minúte po centri z pravej strany Kunca nedokázal loptu usmerniť do opustenej brány hostí. Podbrezová kontrovala strelou Breznaníka, ktorá mierila tesne vedľa. V 70. minúte domáci predsa len rozvlnili sieť. Po centri Koscelníka presne namieril Kunca - 1:3 z pohľadu Michaloviec. V 75. minúte prišla séria michalovských šancí. Najskôr pred Kuncom odkopol na roh Kupčík. Po následnom rohu vyškriabal Kuciak Dankovu prudkú strelu a následne chytil aj Podhorinovu hlavičku. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo, a tak diváci videli dohromady štyri góly.

Šport Podbrezová zvíťazil na ihrisku Zemplínu Michalovce 3:1 a naďalej ostáva nezosadený z druhej priečky fortunaligovej tabuľky.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk