24.09.2016 19:00 CET
3 : 2
výsledek zápasu anulován

Zemplín Michalovce - Spartak Myjava 3:2

Domáce Michalovce po výhre 3:2 na štadióne Trnavy porazili ďalší Spartak, tentoraz na domácej pôde. Myjava si z východu odnáša prehru 2:3 (1:2).

Do zápasu lepšie vstúpili domáci. Už od úvodu vytvorili veľký tlak. So strelou Qoseho si na mokrom trávniku Hruška poradil a Mensah minul v stopercentnej šanci. V 15. minúte Michalovčania otvorili skóre: po Mensahovom centri z ľavej strany skóroval Škutka - 1:0. O tri minúty Michalovčania mohli viesť o dva góly, ale po centri zľava Mensah hlavou tesne minul. V 22. minúte po rohovom kope hlavou skóroval Podhorin. Hostia sa herne spamätali a na konci ich aktivity bol gól na 1:2. V 33. minúte ho po rohovom kope zaznamenal Ostojič. Myjavčania mohli vyrovnať, keď sa minútu pred koncom prvého polčasu Machovec predral domácou obranou a jeho strela lízla žrď Kirovej brány.

V druhom polčase sa hral vyrovnaný futbal. Obe mužstvá si vypracúvali jednu gólovú šancu za druhou. V 69. minúte unikol Danko a brankár Hruška jeho prudkú koncovku vyrazil. V tom čase myjavský tréner poslal do hry Sládeka s Pekárom a hra hostí ožila. V 78. minúte Sládek pálil vedľa, v 83. minúte sa však už po rohovom kope Pekára presadil hlavou - 2:2. Obe mužstvá chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu. V 85. minúte brankár Hruška efektne vyrazil priamy kop Žofčáka. O dve minúty nato Kunca tesne minul myjavskú bránu. Na druhej strane mal rozhodujúci gól na kopačke Sládek, ktorého strelu Kira vyrazil na roh. Z neho striedajúci Holiš z päťky trestuhodne hlavou netrafil priestor troch žrdí. V nadstavenom čase prišiel center Kuncu z ľavej strany a Žofčák rozhodol o zisku troch bodov pre svoj tím - 3:2.

Zemplín Michalovce v päťgólovom zápase strhol víťazstvo na svoju stranu v samom závere, keď zdolal myjavský Spartak 3:2 (2:1).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk