05.03.2017 17:30 CET
3 : 1
(2:0)

Slovan Bratislava - Zemplín Michalovce 3:1

V nedeľnom zápase 22. kola Fortunalgy porazil domáci Slovan Bratislava MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0) a stiahol tým stratu na vedúcu Žilinu na sedem bodov.

Belasí nastúpili bez chorého de Kampsa i novej posily Damnjanoviča. Do karát im hral výsledok z Podbrezovej, kde prvá Žilina popoludní iba remizovala 2:2. Domáci od začiatku zatlačili Zemplín pred jeho pokutového územie. V prvých dvadsiatich minútach si vypracovali štyri veľké strelecké príležitosti, z ktorých padli dva góly. Priskin využil nedôraznosť michalovskej obrany a celkom voľný doklepol do siete strelu Oršulu. Po pätnástich minútach mohol maďarský reprezentant pridať svoj piaty jarný gól, ale z voleja poslal loptu na hornú sieť. V 20. minúte sa skóre menilo druhýkrát. Soumah spracoval loptu medzi obrancami a krížnou strelou rozvlnil sieť - 2:0.

Hostia nastúpili do druhého polčasu bez kapitána Žofčáka, ktorého vystriedal Kušta. Zakončovať skúšal Leško, ale prudkú strelu Mucha zneškodnil. Slovan kontroval Priskinom a Oršulom. Obaja boli nedôrazní. Čavrič v 52. minúte dorazil do siete strelu Soumaha a bolo 3:0. Východniari nepoľavili ani napriek manku. Po hodine hry mohol znížiť Danko, ktorého prudkú hlavičku Mucha efektne vyrazil na roh. V 76. minúte presný center Danka využil Kušta a hlavou zaznamenal gól - 1:3 z pohľadu hostí. Michalovce po prehre zostali na ôsmej priečke. 3:1. Slovan má na jar z troch zápasov maximálny počet 9 bodov a skóre 9:4.

"Sme šťastní, že sme vyhrali. Pre nás bolo veľmi dôležité začať tlakom so silným pressingom. Chceli sme streliť rýchly gól, čo sa nám aj podarilo. Po treťom góle sme sa trochu uspokojili, súperovi ponúkli priestor a napokon aj inkasovali. Pokračujeme vo víťaznej sérii, potešila nás aj remíza Žiliny. Čaká nás ešte veľa ťažkých zápasov, všetko je otvorené," okomentoval priebeh tréner belasých Ivan Vukomanovič. "Do zápasu sme vstúpili nervózne, hráči ukázali voči súperovi až príliš veľký rešpekt. Domáci skórovali z prvej strely na bránu a to nás spomalilo. V druhom polčase to už bolo lepšie. Mali sme tri-štyri šance, škoda, že sme strelili len jeden gól. Hráči sa presvedčili, že keď sa zbavia rešpektu a zatlačia na loptu, môžu hrať dobre aj proti takémuto kvalitnému súperovi," uzavrel tréner Michaloviec Anton Šoltis.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk