24.10.2015 17:00 CET
2 : 0
(2:0)

Zemplín Michalovce - ŠPORT Podbrezová 2:0

Poslednej priečke sa Michalovce opäť o čosi vzdialili, v dôležitom súboji o záchranu totiž porazili Podbrezovú na nulu a stúpajú tabuľkou vyššie. Naopak, hostia naďalej dokazujú slabú formu a prekvapenie v Žiline nepotvrdzujú. S ôsmimi bodmi ostanú na poslednej priečke aj po 14. kole.

Domáce prostredie Michalovčanom v poslednom čase svedčí a pripísali si ďalšie dôležité tri body. Tentoraz po výhre nad Podbrezovou, čo je súper v boji o záchranu. Veľmi dobre východniari duel rozohrali už od začiatku, po 8. minútach sa totiž dostlai do vedenia. Danko potvrdil dobrú formu tentoraz centrom a Vernon hlavičkou otvoril skóre - 1:0. Nabudený Zemplín sa snažil vpredu ešte viac a o pár minút mohol zvýšiť náskok Nworah. Kuciak však bol proti, brankár sa potom zapotil aj po Mensahovej strele. Po polhodine hry mohli hostia vyrovnať, ale Kelemen Pančíkovu hlavičku za svoj chrbát nepustil. Spolupráca Danka s Vernonom sa prejavila gólovým spôsobom v prvom polčase ešte raz a nováčik viedol už 2:0.

To nahrávalo do karát najlepšie, ako sa dalo, Michalovce proti súperovi z dolných priečok potrebovali presne niečo podobné. Po prestávka sa do hry dostala aj nová akvizícia v podobe Andreja Rendlu, Podbrezová už nemala čo stratiť. Snažili sa vpredu viac a práve Rendla mohol znížiť, no svoju strelu namieril napokon tesne nad. To isté sa zopakovalo aj o niekoľko sekúnd, keď Vaščák z dobrej pozície tiež mieril nad. Na druhej strane sa Nworah nedostal k centru Koscelníka a v 62. minúte sa zaskvel brankár Kuciak, ktorý Mensahovu strelu vyrazil na roh. Potom mieril hlavičkou nad bránu Grič, skóre sa tak nemenilo. Minúty ubiehali, Zemplín si stále strážil sľubný náškok a nechcel si nič komplikovať. Dvadsať minút pred koncom mohol rozhodnúť Kunca, ale skúsený brankár hostí sa nedal prekonať. Keďže potom bravúrne na druhej strane zakročil Kelemen, domáci si už tri body udržali na svojom konte a odpútali sa od chvostu tabuľky ešte viac. Naopak, Horehronci ostávajú poslední aj po 14. kole.

Autor: Ľubomír Hudačko