13.05.2016 20:30 CET
1 : 1
(1:1)

Zemplín Michalovce - Slovan Bratislava 1:1

MFK Zemplín Michalovce remizoval na domácej tráve so Slovanom Bratislava 1:1 (1:1).

Skóre otvorili belasí už v tretej minúte. Priškin si dokázal spracovať odrazenú loptu a technickou strelou do vzdialenejšej šibenice prekonal bezmocného Kelemena - 1:0 pre Slovan. V 28. minúte mali veľkú príležitosť Michalovce. Voľný kop zahrali nakrátko, po prihrávke sa ku strele dostal Sedlák a preveril Greifovu pozornosť. V 31. minúte vydarená akcia domácich skončila centrom do päťky. Lopta cez vápno Slovana iba tak prefrčala, obrana hostí pri akcii Zemplínčanov nezasiahla. V 36. minúte Lukić nešetrne vpálil nohami do Greifa, ktorý po tomto súboji zostal ležať na trávniku. Rozhodca Horváth sa rozhodol nechať hru pokračovať. K odrazenej lopte a dostal Kunca a kopol ju do odkrytej brány - 1:1. V nadstavenom čase prvého polčasu mali domáci ďalšiu veľkú šancu. Danko tesne minul ľavú žrď.

V 56. minúte vystrelil Priškin a tvrdú strelu zastavilo až brvno Kelemenovej brány. Hostia zahrávali rohový kop. V 63. minúte veľkú šancu premrhal Kunca. Simović zaváhal v zadných radoch, Kunca sa dostal do úniku, ale na gól ho nepremenil. Dobrý zákrok si pripísal Greif. V 71. minúte sa v dobrej príležitosti ocitol Kubík. Stál pred Kelemenom osamotený, ale loptu za jeho chrbát nepretlačil. V 82. minúte zostal po súboji ležať na trávniku Šimčák a vyzeralo to s ním zle. Odísť musel na nosidlách. Do konca sa už nič, čo by viedlo k zmene skóre nestalo, a tak Michalovce remizovali so Slovanom Bratislava 1:1. Po víťazstve Skalice v nadstavenom čase nad Dunajskou Stredou nemajú východniari istú ligovú príslušnosť ani pred posledným kolom.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu